00:44 2020 Rugsėjo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1740
 • RUB89.1500
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (334)

  Baltarusijos sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, ligoninėse yra apie 160 žmonių, trys iš jų turi rimtų sužalojimų

  VILNIUS, rugpjūčio 17 — Sputnik. Baltarusijos sveikatos apsaugos ministerijos vadovas Vladimiras Karanikas pareiškė, kad per protestus po prezidento rinkimų žuvo du žmonės, praneša Sputnik Baltarusija.

  Anot Karaniko, ligoninėse vis dar guli 158 žmonės, trys iš jų turi rimtų sužalojimų.

  Jis taip pat pareiškė neturįs informacijos apie 83 žmonių dingimą.

  Patys medikai reikalauja leisti juos į Nusikaltėlių izoliavimo centro ir Laikinojo įkalinimo centro teritorijas, kad būtų galima apžiūrėti sulaikytus mitingų dalyvius ir išspręsti jų hospitalizavimo klausimą.

  Rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Centrinės rinkimų komisijos duomenimis, dabartinis prezidentas Aleksandras Lukašenka surinko 80,1 proc., antrojoje vietoje — Svetlana Tichanovskaja su 10,12 proc. Opozicija nepripažino šių rezultatų, o pati Tichanovskaja išvyko į Lietuvą.

  Iškart po rinkimų apylinkių uždarymo šalyje prasidėjo nesankcionuoti protestai. Saugumo pajėgos juos žiauriai numalšino, naudodamos ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Oficialiais duomenimis, buvo sulaikyta apie septynis tūkstančius žmonių. Kaip pranešė Vidaus reikalų ministerija, riaušių metu nukentėjo šimtai žmonių, įskaitant 121 teisėsaugos pareigūną.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (334)

  Dar šia tema

  Ekspertas papasakojo, kiek ilgai gali tęstis protestai Baltarusijoje
  Kaip protestai paveiks Baltarusijos ir Rusijos gynybinį pajėgumą
  EVT vadovas sušaukia aukščiausiojo lygio susitikimą padėčiai Baltarusijoje aptarti
  Lietuvos, Latvijos, Estijos bei Lenkijos prezidentai aptarė situaciją Baltarusijoje 
  Tegai:
  protestai, Baltarusija

  Svarbiausios temos