01:52 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (344)

  Masiniai protestai visoje Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 d., po prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo dabartinis valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka

  VILNIUS, rugpjūčio 18 — Sputnik. Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas telefonu aptarė situaciją Baltarusijoje, antradienį pranešė RIA Novosti su nuoroda į Vokietijos ministrų kabineto spaudos tarnybą.

  Protestai Minske
  © Sputnik/ Виктор Толочко.

  "Kanclerė Angela Merkel šiandien telefonu kalbėjo su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Buvo aptarta padėtis Baltarusijoje po rugpjūčio 9 dienos prezidento rinkimų. Kanclerė pabrėžė, kad Baltarusijos vyriausybė turėtų nenaudoti smurto prieš taikius demonstrantus, nedelsdama paleisti politinius kalinius ir pradėti nacionalinį dialogą su opozicija ir visuomene, kad įveiktų krizę", — sakoma pranešime.

  Masiniai protestai visoje Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 d., po prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo dabartinis valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka — Centrinės rinkimų komisijos duomenimis, jis surinko 80,1 proc. balsų. Kandidatė į prezidentus Svetlana Tichanovskaja, kuri dabar yra Lietuvoje, sulaukė 10,12 proc. rinkėjų palaikymo.

  Protesto akcijas šalyje slopina saugumo pajėgos, prieš protestuotojus naudojamos ašarinės dujos, vandens patrankos, garsinės granatos, guminės kulkos. Oficialiais duomenimis, buvo sulaikyta daugiau kaip 6,5 tūkst. žmonių. Kaip pranešė respublikos vidaus reikalų ministerija, riaušių metu buvo sužeista šimtai žmonių. Pirmadienį Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė, kad per riaušes žuvo du žmonės. 

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (344)

  Dar šia tema

  Lietuva pranešė apie Vokietijos bandymus susisiekti su Lukašenka diplomatiniais kanalais
  Politologas: ES politinės jėgos prisideda prie situacijos Baltarusijoje komplikavimo
  Tegai:
  Baltarusija, Vladimiras Putinas, Angela Merkel

  Svarbiausios temos