09:51 2020 Rugsėjo 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (350)

  Politikė pabrėžė, kad jos vyras buvo apkaltintas nusikaltimu, kurio jis nepadarė, "dėl specialiųjų tarnybų provokacijos"

  VILNIUS, rugpjūčio 18 — Sputnik. Kandidatė į Baltarusijos prezidentus Svetlana Tichanovskaja įrašė naują kreipimąsi, kuriame pasveikino kalėjime esantį vyrą Sergejų jo gimtadienio proga.

  "Mano vyras Sergejus Tichanovskis prašė manęs, kad perduočiau jums jo žodžius. Jis ir kiti politiniai kaliniai sėdi, tačiau jis prašo, kad jūs ne sėdėtumėte, o darytumėte viską, kad gyventume šalyje dėl gyvenimo", — sakė ji.

  Politikė pabrėžė, kad jos vyras buvo apkaltintas nusikaltimu, kurio jis nepadarė, "dėl specialiųjų tarnybų provokacijos".

  Tinklaraštininkas Sergejus Tichanovskis šį pavasarį bandė kandidatuoti į Baltarusijos prezidento postą, tačiau jam nebuvo leista registruotis. Prieš galutinį paraiškų priėmimo terminą jo žmona Svetlana pateikė dokumentus.

  Netrukus Tichanovskis buvo sulaikytas dėl kaltinimų trukdymu surengti rinkimus. Dabar jis yra kardomojo kalinimo įstaigoje.

  Masiniai protestai visoje Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 d., po prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo dabartinis valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka — Centrinės rinkimų komisijos duomenimis, jis surinko 80,1 proc. balsų. Kandidatė į prezidentus Svetlana Tichanovskaja, kuri dabar yra Lietuvoje, sulaukė 10,12 proc. rinkėjų palaikymo.

  Protesto akcijas šalyje slopina saugumo pajėgos, prieš protestuotojus naudojamos ašarinės dujos, vandens patrankos, garsinės granatos, guminės kulkos. Oficialiais duomenimis, buvo sulaikyta daugiau kaip 6,5 tūkst. žmonių. Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, riaušių metu buvo sužeista šimtai žmonių. Pirmadienį Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė, kad per riaušes žuvo du žmonės.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (350)

  Dar šia tema

  Ekspertas: JAV bus nuošalyje padėties Baltarusijoje klausimu
  Nausėda paragino "užkirsti kelią išorės kišimuisi" į situaciją Minske
  Tegai:
  video, sveikinimas, vyras, Baltarusija, Svetlana Tichanovskaja

  Svarbiausios temos