20:26 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1740
 • RUB89.1500
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (333)

  Abiejų šalių prezidentai išreiškė suinteresuotumą kuo greičiau išspręsti Baltarusijoje kilusias problemas

  VILNIUS, rugpjūčio 18 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, kalbėdamas su Prancūzijos prezidentu Emanueliu Makronu, pabrėžė kad kišimasis į Baltarusijos vidaus reikalus ir spaudimas Minskui yra nepriimtinas, praneša Kremliaus spaudos tarnyba.

  "Aptardamas pablogėjusią situaciją Baltarusijoje, Vladimiras Putinas pabrėžė, kad negalima kištis į respublikos vidaus reikalus ir daryti spaudimą Baltarusijos vadovybei. Abi pusės išreiškė suinteresuotumą kuo greičiau išspręsti iškilusias problemas", — rašoma pranešime.

  Antradienį Putinas telefonu kalbėjo su Vokietijos kanclere Angela Merkel. Šalys išreiškė viltį kuo greičiau normalizuoti padėtį Baltarusijoje, Rusijos prezidentas pabrėžė bet kokių bandymų kištis į Baltarusijos vidaus reikalus nepriimtinumą.

  Svetlana Tichanovskaja, kandidatė į Baltarusijos prezidentus
 
  © Sputnik/ Виктор Толочко.

  Masiniai protestai visoje Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo dabartinis valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka — Centrinės rinkimų komisijos duomenimis, jis surinko 80,1 proc. balsų. Kandidatė į prezidentus Svetlana Tichanovskaja, kuri dabar yra Lietuvoje, sulaukė 10,12 proc. rinkėjų palaikymo.

  Iškart po rinkimų apylinkių uždarymo šalyje prasidėjo nesankcionuoti protestai. Saugumo pajėgos juos žiauriai numalšino, naudodamos ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Oficialiais valdžios institucijų duomenimis, buvo sulaikyta per 6700 žmonių, sužeista šimtai piliečių.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (333)

  Dar šia tema

  Lietuvos Seimas priėmė rezoliuciją dėl Baltarusijos prezidento rinkimų nepripažinimo
  Venckienė pasipiktino, kad valdžia nerimauja dėl Baltarusijos, o ne dėl savo piliečių
  Merkel ir Putinas aptarė situaciją Baltarusijoje  
  Tegai:
  Baltarusija, Emanuelis Makronas, Vladimiras Putinas

  Svarbiausios temos