04:31 2020 Rugsėjo 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1702
 • RUB92.1625
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Lenkija mano, kad ES turėtų pasiūlyti Baltarusijai alternatyvą Rusijai. Bet kokia iš to nauda?  

  VILNIUS, rugpjūčio 18 — Sputnik. Briuselis turėtų būti arčiau Minsko nei Maskva, įsitikinęs Lenkijos užsienio reikalų viceministras Pavelas Jablonskis, rašo Sputnik radijui straipsnio autorė Marija Smirnova.

  Jis mano, kad ES vien tik su sankcijomis nesusitvarko — verta pasiūlyti bendradarbiavimą su Baltarusija ir parodyti, kad yra alternatyva Rusijai.

  "Kokia alternatyva? Kuo Europos Sąjunga baltarusių požiūriu geriau nei Rusija? Briuselyje laukiama baltarusiško pieno? Ar jie pasirengę tiekti dujas Minskui ir be galo dėl to derėtis? O gal jie nori derinti gegužės 9 dienos protestus?" — rašo ji.

  Kas sieja Europos Sąjungą su Baltarusija, išskyrus nedidelės tautininkų grupės norą atitrūkti nuo Rusijos? Kol kas jų ten yra daug mažiau nei Ukrainoje, ir, laimei, vis dar turime daugiau ryšių.

  Vienintelis būdas šiame etape integruoti Baltarusiją su Europa yra jėga. Ne tik švilpauti, kaip Ukraina, kuri pati nekantravo ten patekti, bet ir priversti nugriauti visus paminklus Leninui, pervadinti KGB, atsisakyti rusų kalbos, teigia autorė.

  Ir jei per nepriklausomybės metus ukrainiečiai išmoko kalbą, tai daugumai baltarusių rusų kalba vis dar yra gimtoji, o bendra praeitis vis dar atsimenama.

  Be abejo, daugelis vyresnės kartos žmonių, galvodami apie integraciją į Europą, prisimena 40-uosius — tada jie taip pat bandė integruotis, tačiau Baltarusija išgyveno, nebendradarbiavo su atvykusiais europiečiais ir tiesiog išėjo į miškus.
   

  Dar šia tema

  Tichanovskaja įrašė naują vaizdo pranešimą
  Putinas ir Makronas telefonu aptarė situaciją Baltarusijoje
  Tegai:
  Rusija, ES, Minskas

  Svarbiausios temos