20:10 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1740
 • RUB89.1500
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Amerikos specialistams pavyko rasti anksčiau neištirtą baltymų jungtį, kuri galėtų būti raktas į naujų strategijų, skirtų koronavirusinės infekcijos gydymui, kūrimą

  VILNIUS, rugpjūčio 18 — Sputnik. Amerikos mokslininkai nustatė pagrindinį koronaviruso pažeidžiamumą, kuris leis jį paveikti esamais vaistais. Išvadas paskelbė Čikagos universiteto Prickerio molekulinės inžinerijos mokyklos tyrėjai žurnale "Science Advances".

  Vakcinos nuo COVID-19 gamyba gamykloje Binnopharm, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Пресс-служба АФК "Система"

  Kaip pažymi straipsnio autoriai, patraukliausias "vaisto taikinys" yra Mpro proteazė (fermentas, dalyvaujantis viruso replikacijos mechanizme). Anksčiau gydytojai jau bandė paveikti jo struktūrą ir naudoti jį, kad nustatytų naujojo koronaviruso ir SARS-CoV skirtumus.

  Amerikos specialistams pavyko rasti anksčiau neištirtą baltymų jungtį, kuri galėtų būti raktas į naujų strategijų, skirtų koronavirusinės infekcijos gydymui, kūrimą.

  Jie nustatė, kad vienas efektyviausių proteazės junginių yra ebselenas — vaisto molekulė, pasižyminti priešuždegiminėmis ir antioksidacinėmis savybėmis. Pasak mokslininkų, ši išvada rodo, kad reikia persvarstyti esamas COVID-19 gydymo strategijas.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 21,7 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 770 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Didžiausią nerimą epidemiologams kelia židinys Kaune veikiančiame "Adform kiemelyje"
  COVID-19 Lietuvoje: per praėjusią parą patvirtinta apie 40 koronaviruso atvejų
  Tegai:
  mokslininkai, koronavirusas

  Svarbiausios temos