10:44 2020 Rugsėjo 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pažymima, kad tam tikros sąlygos yra susijusios su "naujų Rusijos ginklų, kuriems netaikoma dabartinė sutartis, klausimu"

  VILNIUS, rugpjūčio 18 — Sputnik. JAV yra pasirengusios pratęsti galiojančią Strateginės ginkluotės mažinimo sutartį (START-III) "tam tikram laikotarpiui", tačiau laikantis tam tikrų sąlygų, antradienį sakė JAV specialusis pasiuntinys ginklų kontrolės klausimais Maršalas Bilingslis (Marshall Billingslea), rašo RIA Novosti autorė Polina Černica.

  "Jei pavyks išspręsti verifikacijos klausimą ir jei pavyks pasiekti politiškai įpareigojančius susitarimus, ketiname pasiūlyti... pratęsti START-III tam tikram laikotarpiui", — sakė jis per telefoninį pranešimą.

  Jis pažymėjo, kad tam tikros sąlygos yra susijusios su "naujų Rusijos ginklų, kuriems netaikoma dabartinė sutartis, klausimu".

  Strateginės ginkluotės mažinimo sutartis yra vienintelė vis dar galiojanti ginklų ribojimo sutartis tarp Rusijos ir JAV.

  Ji nustoja galioti 2021 metų vasario 5 dieną. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas anksčiau pasiūlė pratęsti sutartį penkeriems metams be išankstinių sąlygų.

  JAV administracija įvairiais lygiais pabrėžė poreikį įtraukti Kiniją į derybas dėl naujo trišalio branduolinio susitarimo tarp Rusijos, Kinijos ir JAV. Pekinas šią idėją atmeta.

  Dar šia tema

  Trampas Putiną pavadino "pasaulinio lygio šachmatininku"
  "Doktrinoje jaučiama agresija": JAV kariškiai ketina užgrobti Žemės orbitą
  Tegai:
  sutartis, JAV, Rusija

  Svarbiausios temos