09:13 2020 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (319)

  Baltarusijos prezidento rinkimuose dalyvavusios Svetlanos Tichanovskajos patikėtinė Olga Kovalkova teigė, jog šiuo metu jai negresia joks pavojus

  VILNIUS, rugpjūčio 18 — Sputnik. Baltarusijos prezidento rinkimuose dalyvavusios Svetlanos Tichanovskajos patikėtinė Olga Kovalkova teigė, kad politikė dar neplanuoja grįžti į respubliką, ir patikino, kad "jai dabar čia negresia pavojus", praneša RIA Novosti.

  "Svetlana Tichanovskaja neplanavo vykti į Baltarusiją. Aš labai tikiuosi, esu įsitikinusi, kad artimiausiu metu ji grįš į Baltarusiją. Ir esu tikra, kad dabar jai čia niekas negresia", — žurnalistams sakė Kovalkova.

  Po prezidento rinkimų Baltarusijos opozicija, nepripažinusi jų rezultatų, paskelbė apie valdžios perdavimo koordinavimo tarybos sukūrimą.

  Kovalkova teigė, kad tarybą sudarys 70 žmonių. Dabartinis Baltarusijos lyderis Aleksandras Lukašenka, komentuodamas opozicijos sukurtą tarybą, teigė, kad respublikos valdžia turi pakankamai priemonių "kai kuriems karštakošiams atvėsinti".

  Rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Centrinės rinkimų komisijos duomenimis, dabartinis prezidentas Aleksandras Lukašenka surinko 80,1 proc., antrojoje vietoje — Svetlana Tichanovskaja su 10,12 proc. Opozicija nepripažino šių rezultatų, o pati Tichanovskaja išvyko į Lietuvą.

  Iškart po rinkimų apylinkių uždarymo šalyje prasidėjo nesankcionuoti protestai. Saugumo pajėgos juos žiauriai numalšino, naudodamos ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (319)

  Dar šia tema

  Šimašius įvardijo sunkumus ruošiantis galimai avarijai Astravo AE
  Vietoj Maskvos. ES nori atstoti Minskui Rusiją
  Tegai:
  Baltarusija, Svetlana Tichanovskaja

  Svarbiausios temos