10:08 2020 Rugsėjo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1797
 • RUB88.6075
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Japonijos infekcinių ligų specialistai prognozuoja dar kelias ligos bangas. Tuo tarpu Suomija dėl visa ko uždaro savo sienas  

  VILNIUS, rugpjūčio 19 — Sputnik. Dar per anksti atsipalaiduoti: nors koronavirusas pasitraukia, bet koks neteisingas žingsnis gali sukelti naują bangą, Sputnik radijui teigia straipsnio autorė Marija Smirnova.

  Ir jau net ne antrą, o trečią. Japonijos užkrečiamųjų ligų mokslinė draugija mano, kad antroji banga šiuo metu apima šalį, tada bus dar viena ir dar viena.

  "Tai yra, kaip ir sakyta pandemijos pradžioje, su šiuo virusu mums teks susigyventi. Tačiau kaip? Visą gyvenimą negalima sėdėti karantino režimu", — sako ji.

  Jos teigimu, nors kai kurios šalys atidaro savo sienas, kitos jau pradėjo jas uždaryti. Pavyzdžiui, Suomija riboja atvykimą tik iš dešimties šalių gyventojų.

  Į "juodąjį sąrašą" įtrauktos ir Europos kaimynės ir atokesnės šalys. Tai yra Islandija, Graikija, Malta, Vokietija, Norvegija, Danija, Airija, Kipras, San Marinas ir Japonija.

  Anot valdžios institucijų, palikti susisiekimą galima su tomis šalimis, kuriose serga ne daugiau kaip 8 žmonės 100 tūkstančių gyventojų. Nors ES lygiu rekomenduojamas skaičius yra 16 atv./100 tūkst. gyv.

  Šalies Ekonominės plėtros ministerija jau nerimauja: jei Suomija neatsisakys tokių ribojamųjų priemonių, ji praras dabartinį gyvenimo lygį ir ją ištiks ekonominė katastrofa.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Įvardyta, kaip atrodys naujieji mokslo metai
  Pranešama, kad visi atsitiktine tvarka patikrinti asmenys laikėsi izoliacijos
  Tegai:
  koronavirusas, ES, Suomija

  Svarbiausios temos