07:44 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos ambasada Osle komentarų šia tema nepateikė. Anksčiau tapo žinoma apie vyro, įtariamo valstybės paslapties perdavimu, areštą Norvegijoje

  VILNIUS, rugpjūčio 19 — Sputnik. Norvegijos užsienio reikalų ministerija nusprendė išsiųsti vieną iš Rusijos diplomatų iš šalies po to, kai šis neva kontaktavo su Norvegijos "šnipu", trečiadienį pranešė televizijos ir radijo korporacija "NRK" su nuoroda į Norvegijos užsienio reikalų ministerijos atstovą.

  Norvegijos policijos saugumo tarnyba (PST) anksčiau pranešė apie 50 metų amžiaus vyro, įtariamo valstybės paslapties perdavimu, areštą. Vyras neva susitiko su "Rusijos žvalgu". Remiantis šia informacija, jis buvo sulaikytas Osle rugpjūčio 15 dieną. Jam inkriminuojamas informacijos perdavimas užsienio valstybei, kuri "galėtų pakenkti pagrindiniams Norvegijos interesams". Dėl šio kaltinimo gali grėsti iki 15 metų laisvės atėmimo bausmė.

  Kaip "NRK" pasakojo Norvegijos užsienio reikalų ministerijos Komunikacijos departamento vadovė Trudė Maaseidė, diplomatinė atstovybė priėmė tokį sprendimą dėl to, kad "Rusijos diplomatas susitiko su Norvegijos šnipu". Pažymima, kad išsiunčiamo diplomato vardas nebus skelbiamas, tačiau nurodoma, kad jis dirbo Rusijos ambasados ​​prekybos skyriuje.

  "Sprendimas buvo priimtas remiantis tuo, kad diplomatas atliko veiksmus, nesuderinamus su jo vaidmeniu ir diplomatiniu statusu", — pakomentavo Maaseidė.

  Rusijos ambasada Norvegijoje nekomentavo RIA Novosti pranešimų, pasirodžiusių žiniasklaidoje apie įtariamą vieno iš Rusijos diplomatų išsiuntimą iš Karalystės naujojo "šnipų skandalo" fone.

  "Mes neteikiame komentarų", — pareiškė Rusijos diplomatinės atstovybės Osle diplomatas.

  Tegai:
  diplomatas, Norvegija, Rusija

  Svarbiausios temos