09:55 2020 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (321)

  Kaip pažymėjo Baltarusijos vadovas, kai kurie faktai, ypač Gardino kryptimi, "priverčia susimąstyti"

  VILNIUS, rugpjūčio 19 — Sputnik. Baltarusijos gynybos ministerija turėtų atidžiai stebėti NATO kariuomenės judėjimą Lenkijoje ir Lietuvoje. Tokį įsakymą trečiadienį davė šalies prezidentas Aleksandras Lukašenka Saugumo tarybos posėdyje.

  "Gynybos ministerijai vertėtų ypatingą dėmesį skirti NATO pajėgų perkėlimui į Lietuvą ir Lenkiją. Turime stebėti jų judėjimo kryptį ir numatyti jų sumanymus", — pažymėjo Lukašenka, kurį cituoja naujienų agentūra "BelTA".

  Pasak Baltarusijos prezidento, valdžia žino apie NATO kariuomenės planus.

  "Pernelyg mūsų tai nejaudina, bet pavieniai faktai, ypač Gardino kryptimi, priverčia susimąstyti. Būtina imtis priemonių ir nesidrovėti tų pajėgų judėjimo kryptimi pasiųsti savo ginkluotųjų pajėgų ir technikos", — teigė Lukašenka.

  Anksčiau respublikos prezidento spaudos sekretorė Natalija Eismont teigė, kad Baltarusijos armijos karinė technika valstybės vadovo įsakymu perkeliama iš vieno Baltarusijos miesto į kitą dėl NATO pratybų.

  Rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Centrinės rinkimų komisijos duomenimis, dabartinis prezidentas Aleksandras Lukašenka surinko 80,1 proc., antrojoje vietoje — Svetlana Tichanovskaja su 10,12 proc. Opozicija nepripažino šių rezultatų, o pati Tichanovskaja išvyko į Lietuvą. Iškart po rinkimų apylinkių uždarymo šalyje prasidėjo protestai ir streikai. 

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (321)

  Dar šia tema

  Premjeras: Lietuvos ambasadorius ir toliau turi likti Minske
  Europos Sąjunga nepripažino rinkimų Baltarusijoje rezultatų
  Nausėda: ES mano, kad Baltarusijai reikalingi nauji rinkimai
  Lukašenkos inauguracija įvyks rudenį
  Tegai:
  Lietuva, NATO, Aleksandras Lukašenka

  Svarbiausios temos