03:28 2020 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Anksčiau pranešta, kad koronaviruso pėdsakų buvo rasta mėginyje, paimtame iš šaldytų viščiukų sparnelių, importuotų į Kinijos miestą Šendženą iš Brazilijos, paviršiaus

  VILNIUS, rugpjūčio 20 — Sputnik. Singapūro mokslininkai teigia, kad koronavirusas gali išlikti šaldytuose maisto produktuose mažiausiai tris savaites, rašoma straipsnyje, paskelbtame "BioRxiv".

  "Mūsų laboratoriniai tyrimai parodė, kad SARS-CoV-2 gali atlaikyti laiką ir temperatūrą, susijusią su transportavimo ir laikymo sąlygomis tarptautinėje prekyboje maistu. Kai SARS-CoV-2 dedama į vištienos, lašišos ir kiaulienos gabaliukus, viruso lygio sumažėjimas po 21 dienos, esant keturiems laipsniams Celsijaus (standartinis šaldymas) ir minus 20 laipsnių Celsijaus (standartinis užšalimas), nebuvo pastebėtas", — teigiama tyrime.

  "Mes manome, kad užterštas importuotas maistas gali perduoti virusą darbuotojams... Reikia stengtis užkirsti kelią COVID-19 protrūkiams, kuriuos sukelia užterštas maistas, prie šaltinio, tai yra, iš patalpų, susijusių su maisto pramone. Tai apima dažną rankų plovimą, paviršių, kurie liečiasi su maistu, medžiagomis ir indais, valymą", — pažymima mokslininkų straipsnyje. 

  Anksčiau pranešta, kad koronaviruso pėdsakų buvo rasta mėginyje, paimtame iš šaldytų viščiukų sparnelių, importuotų į Kinijos miestą Šendženą iš Brazilijos, paviršiaus, taip pat mėginiuose iš krevečių krovinio, įvežto į Kiniją iš Ekvadoro.

  PSO skubios pagalbos programos vadovas Maiklas Rajanas (Michael Ryan) anksčiau teigė, kad nėra įrodymų apie COVID-19 plitimą per maistą.

  PSO atstovė Marija Van Kerchovė (Maria Van Kerkhove) pažymėjo, kad virusas gali likti ant pakuotės, kaip atsitiko su vištienos sparnelių pakuotėmis, importuotomis iš Brazilijos į Kiniją.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Patvirtinta 82 mirtis nuo COVID-19
  Bus taikoma griežtesnė izoliacijos tvarka komercinius vežimus vykdantiems užsieniečiams
  Tegai:
  maistas, koronavirusas

  Svarbiausios temos