01:45 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (99)

  Anksčiau Rusijos sveikatos apsaugos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną nuo COVID-19, kurią kartu su Rusijos tiesioginių investicijų fondu sukūrė Nacionalinis Gamalėjaus epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centras

  VILNIUS, rugpjūčio 20 — Sputnik. Šalutinis poveikis po vakcinacijos nuo koronavirusinės infekcijos gali būti šaltkrėtis, karščiavimas, galvos skausmas, taip pat pykinimas, sumažėjęs apetitas ir alerginės reakcijos, aprašytos vakcinos "Gam-COVID-Vac" medicininio naudojimo instrukcijose, kurias apžvelgė RIA Novosti.

  "Šalutinis poveikis: gali išsivystyti trumpalaikiai bendrieji (trumpalaikis į gripą panašus sindromas, kuriam būdingas šaltkrėtis, karščiavimas, artralgija, mialgija, astenija, bendras negalavimas, galvos skausmas) ir lokalūs (skausmas injekcijos vietoje, hiperemija, patinimas) požymiai", — teigiama dokumente.

  Rečiau pastebimas pykinimas, dispepsija, sumažėjęs apetitas ir kai kur padidėję limfmazgiai. Kai kuriems pacientams gali išsivystyti alerginės reakcijos, rašoma dokumente.

  Rusijos sveikatos apsaugos ministerija anksčiau užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną nuo COVID-19, kurią kartu su Rusijos tiesioginių investicijų fondu sukūrė Nacionalinis Gamalėjaus epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centras.

  Ji pavadinta "Sputnik V". Rusijos tiesioginių investicijų fondo (RDIF) vadovas Kirilas Dmitrijevas teigė, kad šiuo metu fondas yra gavęs paraiškas iš daugiau nei 20 šalių įsigyti milijardą dozių Rusijos vakcinų nuo koronaviruso, kuri buvo įregistruota kaip pirmoji pasaulyje. Jis pažymėjo, kad Rusija susitarė dėl vakcinų gamybos penkiose šalyse, turimi pajėgumai leidžia pagaminti 500 milijonų dozių per metus. 

  Temos:
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (99)

  Dar šia tema

  Rusijoje prasidėjo vakcinos nuo koronaviruso masinė gamyba
  Paskelbtas masinio skiepijimo nuo COVID-19 pradžios laikas Rusijoje
  Tegai:
  vakcina, koronavirusas

  Svarbiausios temos