11:21 2020 Rugsėjo 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (359)

  Valdžia imasi priemonių, kad "į riaušes nepatektų kovotojai, ginklai, amunicija, pinigai iš kitų šalių"

  VILNIUS, rugpjūčio 20 — Sputnik. Baltarusijos pasienio tarnyba imasi priemonių stiprinant valstybės sienos apsaugą, ypač Gardino srityje, esančiame šalia Lenkijos ir Lietuvos, sakė oficialus respublikos valstybės sienos apsaugos atstovas Antonas Byčkovskis.

  Anksčiau Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka nurodė Valstybės sienos komitetui "sustiprinti valstybės sienos apsaugą per visą perimetrą, kad būtų užkirstas kelias kovotojams, ginklams, amunicijai, pinigams iš kitų šalių patekti į Baltarusiją riaušėms remti".

  "Atsižvelgdamos į dabartinę situaciją šalyje, pasienio tarnybos imasi priemonių valstybės sienos apsaugai sustiprinti. Padidintas pasienio patrulių skaičius. Vykdoma griežtesnė pasienio režimo taisyklių laikymosi kontrolė asmenų ir transporto priemonių, atvykstančių į pasienio zoną ir pasienio ruožą, atžvilgiu", — cituoja Byčkovskį RIA Novosti.

  Jis pabrėžė, kad kontrolės priemonės yra sustiprintos asmenų ir transporto priemonių, kertančių valstybės sieną kontrolės punktuose, atžvilgiu.

  Pasak agentūros pašnekovo, šios priemonės taikomos visame valstybės pasienyje, kur šiuo metu yra sienos apsaugos tarnybos.

  "Vakariniame pasienyje, ypač Gardino kryptimi, vykdoma daugybė papildomų priemonių", — sakė jis.

  Kalbėdamas apie sieną su Rusija, Byčkovskis pažymėjo, kad pasieniečiai įvairiais būdais stebi situaciją visuose valstybės sienos ruožuose, įskaitant ir rytinę sieną, išsaugomos anksčiau operatyviniam saugumui užtikrinti naudojamos priemonės. Tuo tarpu jis pabrėžė, kad pasienyje su Rusijos Federacija "iš Baltarusijos pusės pasienio postų ir užstatų kaip nebuvo, taip ir nėra".

  Rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Centrinės rinkimų komisijos duomenimis, dabartinis prezidentas Aleksandras Lukašenka surinko 80,1 proc., antrojoje vietoje — Svetlana Tichanovskaja su 10,12 proc. Opozicija nepripažino šių rezultatų, o pati Tichanovskaja išvyko į Lietuvą.

  Iškart po rinkimų apylinkių uždarymo šalyje prasidėjo nesankcionuoti protestai. Saugumo pajėgos juos žiauriai numalšino, naudodamos ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (359)

  Dar šia tema

  Nausėda: Baltarusijos ateitis neturėtų priklausyti "tik nuo geros Rusijos valios"
  Vilniuje, prie Baltarusijos ambasados, vyko Lukašenkos palaikymo akcija
  Ekspertas: Lietuva palaikys Baltarusijoje bet ką, kas yra antirusiška
  "Laikykis, Batka": Vilniuje surengtas mitingas Lukašenkai palaikyti
  Tegai:
  protestai, Lietuva, Lenkija, siena, Baltarusija

  Svarbiausios temos