00:39 2020 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (321)

  Šiuo metu Valerijus ir Veronika yra Lenkijoje, kur jiems pavyko susitikti su užsienio reikalų ministru. Kitą dieną po rinkimų Tichanovskaja išvyko į Lietuvą

  VILNIUS, rugpjūčio 21 — Sputnik. Buvusio kandidato į Baltarusijos prezidentus Valerijaus Cepkalos žmona Veronika teigė, kad ji su vyru ketina vykti į Lietuvą su buvusia kandidate į prezidentus Svetlana Tichanovskaja aptarti tolesnių opozicijos veiksmų.

  "Mes, žinoma, bendraujame su Svetlana Tichanovskaja. Natūralu, kad bendraujame, diskutuojame. Artimiausiu metu planuojame vykti į Lietuvą pasikalbėti su Svetlana išsamiau apie tolimesnius veiksmus", — TV kanale "Dožd" sakė Veronika Cepkala.

  Pats Cepkala prieš pat prezidento rinkimus išvyko iš Baltarusijos su vaikais, nes, kaip teigiama, jis gavo informacijos, kad jį ruošiasi sulaikyti. Iš pradžių jis buvo Rusijoje, paskui išvyko į Ukrainą.

  Rugpjūčio viduryje Veronika Cepkala, aktyviai dalyvavusi Tichanovskajos rinkimų komandoje, taip pat išvyko iš Baltarusijos, pirmiausia į Maskvą, o paskui su vyru į Ukrainą.

  Vėliau sutuoktiniai persikėlė į Lenkiją. Ten su jais susitiko Lenkijos užsienio reikalų ministras Jacekas Čaputovičius. Visų pirma pokalbio metu kalbėta apie galimybę įkurti Lenkijos ir Amerikos fondą Baltarusijos "pilietinei visuomenei remti".

  Rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Centrinės rinkimų komisijos duomenimis, dabartinis prezidentas Aleksandras Lukašenka surinko 80,1 proc., antrojoje vietoje — Svetlana Tichanovskaja su 10,12 proc. Opozicija nepripažino šių rezultatų, o pati Tichanovskaja išvyko į Lietuvą.

  Iškart po rinkimų apylinkių uždarymo šalyje prasidėjo nesankcionuoti protestai. Saugumo pajėgos juos žiauriai numalšino, naudodamos ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (321)

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuva palaikys Baltarusijoje bet ką, kas yra antirusiška
  Baltarusija sustiprino sienų su Lietuva ir Lenkija apsaugą
  Tegai:
  Lietuva, Baltarusija, Svetlana Tichanovskaja

  Svarbiausios temos