01:38 2020 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau Amerikos žiniasklaida pranešė, kad JAV pakeitė savo derybų dėl branduolinių ginklų strategiją

  VILNIUS, rugpjūčio 21 — Sputnik. JAV nustato nepriimtinas sąlygas Rusijai, kai kalbama apie START-III pratęsimą, ir nereikia kurti iliuzijų, kad jų laikinas atsisakymas reikalauti įtraukti Kiniją į susitarimą rodo JAV retorikos sušvelnėjimą šiuo klausimu, RIA Novosti pasakojo Rusijos gynybos ministerijos Tarptautinių sutarčių departamento vadovas, generolas leitenantas Jevgenijus Bužinskis.

  Anksčiau Amerikos žiniasklaida pranešė, kad JAV pakeitė savo derybų dėl branduolinių ginklų strategiją. Dabar Vašingtonas nereikalauja privalomo KLR įtraukimo į derybas su Rusijos Federacija, bet pirmiausia sutelks dėmesį į "politinį susitarimą" su Maskva, o Pekiną ketina įtraukti tik po to.

  "Man atrodo, kad visa tai reikalinga vidaus rinkimų darbotvarkei. Jie rodo tam tikrą lankstumą. Bet iš tikrųjų aš manau, kad pratęsimo nebus. Norėčiau, kad tai įvyktų, bet aš nelabai tuo tikiu. Per daug preliminarių nuomonių, sąlygų, kurios mums nėra labai priimtinos", — teigė jis.

  Bužinskis paaiškino, kad amerikiečiai reikalauja iš Rusijos į naująjį susitarimą įtraukti visas kovines galvutes, įskaitant taktines. Tuo pat metu jie nenori aptarti klausimų, susijusių oro gynyba ir ginklų išdėstymu kosmose.

  Be to, ekspertas pažymėjo JAV norą padidinti patikrinimų skaičių ir padaryti juos dar griežtesnius bei dažnesnius, nei buvo numatyta pagal START-1 sutartį. Bužinskis priminė, kad kituose susitarimuose buvo supaprastintos tikrinimo procedūros, kad susitarimai būtų pigesni.

  Krymas
  © Sputnik / Константин Михальчевский

  "Kai mes derėjomės dėl naujos sutarties, viena iš sąlygų buvo padaryti susitarimą pigesnį ir lengvesnį, nes patikrinimai yra labai brangūs. Dėl šio tikslo mes sumažinome patikrinimų rūšių skaičių. Daug kas padaryta supaprastinant sutarties įgyvendinimą. Dabar amerikiečiai nori ne tik viską grąžinti, bet ir dar labiau sugriežtinti, žymiai padidinti patikrinimų skaičių ir rūšis", — pridūrė ekspertas.

  START-III yra vienintelė galiojanti Rusijos ir JAV ginklų ribojimo sutartis. Ji nustoja veikti po 2021 metų vasario 5 dienos. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas anksčiau pasiūlė pratęsti sutartį penkeriems metams be išankstinių sąlygų.

  Tuo tarpu JAV administracija įvairiais lygiais pabrėžė poreikį įtraukti Kiniją į derybas dėl naujo trišalio branduolinio susitarimo tarp Rusijos, Kinijos ir JAV. Pekinas šią idėją atmeta.

  Dar šia tema

  Viskas kaip realybės šou. Obama išpeikė Trampo prezidentavimo metus
  Vokietija JAV grasinimus dėl "Nord Stream-2" pavadino "arogancijos viršūne"
  Tegai:
  susitarimas, Kinija, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos