10:54 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Šalies valdžia laikėsi pozicijos dėl kolektyvinio imuniteto formavimosi, ribojamosios priemonės buvo rekomendacinio pobūdžio

  VILNIUS, rugpjūčio 22 — Sputnik. Per pirmąjį pusmetį Švedijoje dėl įvairių priežasčių mirė 51 405 žmonės — tai buvo didžiausias skaičius per pastaruosius 150 metų, rašo britų leidinys "Daily Mail".

  Iš visų mirčių 4500 žmonių mirė nuo koronavirusinės infekcijos padarinių. Daugiausia jų — Stokholme ir sostinės apygardoje.

  Tuo pačiu metu, kaip rodo Valstybinės statistikos valdybos duomenys, per pastaruosius 15 metų Švedijoje šių metų sausio–birželio mėnesiais buvo užfiksuotas mažiausias gyventojų skaičiaus prieaugis. Tai, be kita ko, lėmė ir didelis mirtingumas.

  Taip pat ekspertai apskaičiavo, kad per šį laikotarpį buvo sudarytas mažiausias santuokų skaičius nuo 2000-ųjų pradžios, o skyrybų skaičius pasiekė aukščiausią procentą per pastaruosius 13 metų.

  Švedija, skirtingai nuo kitų Europos šalių, koronaviruso pandemijos metu neįvedė didelio masto apribojimų. Tokios priemonės kaip socialinis atstumas ir saviizoliacija buvo rekomendacinio pobūdžio. Šalies valdžia tikėjosi, kad gyventojams susiformuos kolektyvinis imunitetas ir masinio sergamumo problema išnyks.

  "Švediškas kelias" kovoje su koronavirusu sukėlė daug kritikos tiek pačioje karalystėje, tiek kitose Europos šalyse. Liepos mėnesį opozicijos iniciatyva šalyje buvo sudaryta speciali komisija, kuri turės ištirti pasirinktą strategiją ir padaryti išvadą, kiek teisingas buvo toks pasirinkimas.

  Iš viso nuo pandemijos pradžios šalyje užfiksuota daugiau kaip 85 tūkst. koronaviruso atvejų, mirė 5 802 žmonės. Per pastarąjį mėnesį pastebimas vidutinio susirgimo per parą skaičiaus sumažėjimas, tuo tarpu daugelyje Europos šalių pastebimas padidėjęs užsikrėtusiųjų skaičius.

  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  © Sputnik
  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
  Tegai:
  koronavirusas, Švedija

  Svarbiausios temos