09:43 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Ekonomistas teigia, kad koronaviruso krizė labai paveikė JAV ekonomiką, ir dėl to dabar pastebimi artėjančios "didžiosios revoliucijos" požymiai

  VILNIUS, rugpjūčio 22 — Sputnik. Bandymai perrašyti istoriją JAV gali būti pavojingos naujos "didžiosios revoliucijos" apraiškos, sakė Maskvos Lomonosovo valstybinio universiteto Ekonomikos fakulteto dekanas Aleksandras Auzanas.

  "Mes atradome naują neramų pasaulio istorijos periodą. Krizė, kurią mes vadiname koronaviruso krize, nėra panaši į krizes, kurias matė mūsų kartos. Tai gana retas vadinamojo išorinio šoko atvejis, paskutinis buvo prieš šimtą metų", — cituoja jo žodžius forumo "Stiprios idėjos naujam laikui" pristatyme RIA Novosti.

  Jo manymu, dabar nustatomos ilgalaikės trajektorijos, kuriomis šalys vadovausis.

  "Antras šios krizės bruožas yra tas, kad kažkas joje sumažėja beveik iki nulio, kažkas tiesiog sumažėja, o kažkas greitai auga, pavyzdžiui, skaitmeninė pramonė ar vaistai. Tai lems labai rimtus institucinius pokyčius", — įsitikinęs ekonomistas.

  "Ten, kur epidemija skaudžiausia, JAV suprantame, kad ten kilo precedento neturinčios orientacijos socialiniai judėjimai. Aš neturiu omenyje parduotuvių pogromų — mes tai jau matėme anksčiau. Bet istorijos nuvertinimas yra gana pavojingas ženklas, paprastai didžiulės revoliucijos lydimos tokio ženklo, kad istoriją pradedame nuo pat pradžių", — sakė Auzanas.

  Nuo koronaviruso pandemijos pradžios pasaulyje nustatyta daugiau kaip 22,2 mln. susirgimų, iš viso mirė 782 tūkst. žmonių. Naujausiais duomenimis, JAV nuo pandemijos pradžios užfiksuoti 5,6 mln. atvejų, mirčių — 174 tūkst.

  Anksčiau Federalinės rezervų sistemos vadovai pažymėjo didelį netikrumą dėl JAV ekonomikos perspektyvos, susijusios su koronaviruso pandemija.

  Ketvirtadienį paskelbti JAV Darbo departamento duomenys parodė, kad per savaitę, pasibaigusią rugpjūčio 15 dieną, netikėtai išaugo naujų bedarbio pašalpos paraiškų skaičius iki 1,106 mln. "Trading Economics" apklausti ekspertai tikėjosi, kad norma sumažės iki 925 tūkst.

  Dar šia tema

  Pompėjaus Euroturas: su kuo JAV valstybės sekretorius atvyko į Europą ir su kuo išvyko
  Išskirtinės priemonės: Rusija ir Kinija nusigręžė nuo dolerio
  Vokietija JAV grasinimus dėl "Nord Stream-2" pavadino "arogancijos viršūne"
  Tegai:
  krizė, koronavirusas, ekonomika, JAV

  Svarbiausios temos