01:16 2020 Rugsėjo 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (359)

  Atsakydamas į žurnalistų klausimus, Lukašenka paaiškino, kodėl taip ilgai po praėjusių rinkimų nepasirodė viešumoje

  VILNIUS, rugpjūčio 22 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka paaiškino, kodėl po praėjusių rinkimų jis ilgai nepasirodė viešumoje.

  "Jei atvirai, aš žinojau, kad bus taip. Aš bijojau susirėmimų tuo ūmiu laikotarpiu. Ir jie [opozicija — Sputnik] tam ruošėsi: jei pasirodys "Lukašenkos rėmėjai", mes juos žudysime. Bijojau, kad šie žmonės nukentės. Todėl padarėme pauzę. Na, gal šiek tiek per ilgai", — RT pasakojo Lukašenka.

  Taip pat Lukašenka teigė, kad jo kolega iš Rusijos Vladimiras Putinas paklausė, kodėl jis taip ilgai neišeina pas savo šalies piliečius.

  "Turiu pasakyti ačiū Putinui, mano draugui, kuris taip pat pasakė: "Klausyk, ko tu tyli?", aš sakau: "Greitai išgirsi", — sakė jis.

  Padėtis Baltarusijoje

  Po rugpjūčio 9 dienos prezidento rinkimų visoje šalyje prasidėjo protestai.

  Oficialiais duomenimis, rinkimus laimėjo Lukašenka: CRK skelbia, kad jis surinko 80,1 procento balsų. Svetlaną Tichanovskają palaikanti opozicija nesutiko su rinkimų rezultatais.

  Pirmosiomis dienomis saugumo pajėgos slopino veiksmus, naudodamos ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas prieš protestuotojus. Vėliau teisėsaugos institucijos nustojo išsklaidyti mitingus.

  Oficialiais duomenimis, per pirmąsias dienas buvo sulaikyta per 6,7 tūkst. žmonių. Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, riaušių metu buvo sužeista šimtai žmonių, tarp jų per 120 teisėsaugos pareigūnų, trys žmonės žuvo.

  Lukašenka išreiškė įsitikinimą, kad Jungtinės Valstijos remia protestus respublikoje, o Europos šalys "žaidžia išvien" ir daro "kaip sakoma". Jis pridūrė, kad Vakarai siekia nuteikti Baltarusiją "prieš Rusiją".

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (359)

  Dar šia tema

  Kaip streikai Baltarusijoje paveikė Klaipėdos uosto darbą
  JAV diplomatas ketina atvykti į Rusiją ir Lietuvą Baltarusijos aptarti
  Lukašenka apkaltino Vakarus "tiesioginiu kišimusi" į situaciją Baltarusijoje
  Tegai:
  rinkimai, Baltarusija, Vladimiras Putinas, Aleksandras Lukašenka

  Svarbiausios temos