00:47 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Bazavimas Arkties vandenyne leidžia paleisti tarpžemynines balistines raketas optimalia trajektorija, bet tai apsunkina storas ledo sluoksnis

  VILNIUS, rugpjūčio 23 — Sputnik. JAV "Forbes" susižavėjo naujuoju Rusijos povandenininkų išrastu raketų paleidimo iš po ledo metodu.

  Leidinys pažymi, kad Rusijos povandeniniai laivai, kaip ir amerikiečių, budi Arkties vandenyne. Regiono ypatumai suteikia jiems galimybę efektyviai pasislėpti nuo palydovų, priešlaivinių lėktuvų ir kitų sekimo prietaisų po iki penkių metrų storio ledo apvalkalu. Bazavimas čia taip pat leidžia paleisti tarpžemynines balistines raketas optimalia trajektorija. Tačiau tai turi ir savo minusų: storas ledo sluoksnis apsunkina raketų paleidimą, nes pirmiausia reikia pramušti jį.

  Anksčiau buvo naudojami tik du metodai. Pirmuoju atveju povandeninio laivo įgula ieškojo properšos, tačiau tai buvo problematiška, kai reikėjo greitai įvykdyti įsakymą, o reikiamo dydžio skylės galėjo nebūti netoliese. Antruoju atveju povandeninis laivas kilo į vandens paviršių ir sudaužė ledą savo korpusu, tačiau tokiu atveju galėjo būti sugadintas. Pakilimas į vandens paviršių taip pat darė jį lengvai pažeidžiamą iš potencialių priešininkų pusės.

  "Rusijos jūreiviams kilo puiki idėja: pirmiausia paleisti raketą su didelę naikinamąją galią turinčia kovine galvute, kuri pramuštų skylę lede, kad pro ją galėtų praeiti tarpkontinentinė balistinė raketa", — pažymi leidinys.

  "Forbes" pripažįsta, kad, laimei, trečiojo pasaulinio karo, kur būtų naudojamos tarpkontinentinės balistinės raketos, tikimybė kol kas yra menka. Nepaisant to, kaip pabrėžia leidinys, valstybė, galinti paleisti raketas iš po ledo, turės pranašumą net ir nedidelio susidūrimo metu. Tai įgauna ypatingą vaidmenį, nes Arkties svarba pasaulio politikoje kasmet didėja.

  Dar šia tema

  Nufotografuotas pats slapčiausias povandeninis laivas pasaulyje
  Amerikos atominis povandeninis laivas Arktyje pasirodė iš po ledo — video

  Svarbiausios temos