01:18 2020 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Mokslininkų teigimu, graviūros ant akmens priklauso Madleno erai, tai pirmas atvejis, kai šios eros meno kūriniai buvo rasti Britanijos salose

  VILNIUS, rugpjūčio 23 — Sputnik. 2015–2018 metais Britanijos archeologai aptiko dešimt akmens fragmentų, kurių amžius siekia nuo 14 iki 23 tūkstančių metų ir ant kurių pavaizduoti brėžiniai. Atlikę tyrimus, mokslininkai padarė išvadą, kad šie objektai yra ankstyviausi meno kūriniai, rasti Britų salose. Jų darbo rezultatai neseniai paskelbti žurnale "Plos One".

  Akmenys, papuošti abstrakčiais piešiniais, buvo rasti Les Varines archeologiniame ruože, Džersio salos pietryčiuose. Mokslininkai mano, kad senovės meno kūriniai galėjo būti dekoratyvinių lentelių ar priešistorinių plokštelių dalis.

  Ученые обнаружили каменные фрагменты, которые могут быть самыми ранними произведениями искусства на Британских островах
  Britų mokslininkai aptiko akmens fragmentus, kurie gali būti ankstyviausi meno kūriniai Britanijos salose

  Ekspertai mano, kad juos pagamino madlenai — medžiotojai-rinkėjai, kurie paskutinio ledynmečio pabaigoje gyveno visoje Europoje. Senovės Džersio gyventojai tikriausiai buvo regiono kolonizatoriai ir pradininkai. Todėl gali būti, kad jie sukūrė lenteles, kad būtų padarytos simbolinės žymės, susietos su šiomis vietomis.

  Meksikoje archeologai atrado futbolo aikštės dydžio majų rūmus, archyvinė nuotrauka
  © REUTERS / National Institute of Anthropology and History

  "Šie išgraviruoti akmens fragmentai yra įdomus ir retas Madleno kultūros meninės išraiškos įrodymas", — pakomentavo dr. Chantal Conneller iš Niukaslo universiteto.

  Išanalizavę plonas linijas, iš kurių daugelis — išlenktos ir sudarančios raštus, mokslininkai padarė išvadą, kad ornamentas buvo padarytas specialiais akmeniniais įrankiais ir galbūt to paties meistro.

  Nors dauguma piešinių yra gryna abstrakcija, kai kuriuose vaizduojami gyvūnai, peizažai ir žmonės.

  "Tai įtikinamai liudija apie tai, kad rasti fragmentai buvo tikslingai sukurti dekoravimui", — įsitikinusi dr. Sylvia Bello iš Gamtotyros muziejaus Londone.

  Anksčiau tokius Madleno eros meno kūrinius archeologai rado įvairiose Vakarų Europos vietose, įskaitant Prancūziją, Ispaniją ir Portugaliją. Žinoma, kad Madleno gyvenvietės egzistavo net Britanijos šiaurės vakaruose, tačiau tai yra pirmas atvejis, kai šios eros graviūros ant akmens buvo rastos Britanijos salose.

  Dar šia tema

  Archeologai atrado Dovydo ir Galijoto mūšio vietą
  Archeologai rado XVI a Palangos dvarvietės pamatus
  Archeologai Egipte rado 4 tūkst metų senumo medinę statulą
  Archeologams nepavyko aptikti sukilimo dalyvio kunigo Stanislovo Išoros palaikų
  Archeologai rado bronzos amžiaus kapus, išklotus auksu
  Tegai:
  meno kūrinys, archeologai, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos