10:07 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (455)

  Baltarusija ketina išsiųsti Vilniui notą dėl tariamos provokacijos, kurią Gynybos ministerijai pavyko nuslopinti

  VILNIUS, rugpjūčio 24 — Sputnik. Baltarusijos gynybos ministerija pareiškė apie Lietuvos bandymą pažeisti šalies oro erdvę ir ketinimą išsiųsti notą Vilniui.

  Baltarusijos gynybos ministerija "Telegram" kanale pranešė, kad rugpjūčio 23 dieną, apie 19:30 val., budintys oro pajėgų ir oro gynybos pajėgų būriai sustabdė provokaciją iš Lietuvos pusės, Ašmenos rajone, Volkovščinos gyvenvietėje.

  Gynybos ministerija pranešė, kad tariamai iš Lietuvos pusės buvo paleisti aštuoni oro balionai su antivalstybiniais simboliais.

  Ministerija pridūrė, kad oro balionų skrydį sustabdė sraigtasparnių MI-24 įgulos iš oro gynybos tarnybos pajėgų. Jie tai padarė nenaudodami ginklų.

  Baltarusija taip pat jau parengė atitinkamą medžiagą ir išsiuntė ją Baltarusijos užsienio reikalų ministerijai, kad ji parengtų notą Lietuvos pusei.

  Sekmadienį Lietuvoje buvo surengta akcija siekiant palaikyti Baltarusijos protestuotojus, nepritariančius prezidento rinkimų rezultatams.

  ​Masiniai opozicijos protestai visoje Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo dabartinis prezidentas Aleksandras Lukašenka — Centrinės rinkimų komisijos duomenimis, jis surinko 80,1 proc. balsų. Pirmosiomis dienomis akcijos buvo slopinamos saugumo pajėgų, prieš protestuotojus, kurie nesutiko su rezultatais, buvo naudojamos ašarinės dujos, vandens patrankos, garsinės granatos, guminės kulkos. Po to teisėsaugos institucijos nutraukė jėgos naudojimą prieš mitinguotojus.

  Oficialiais duomenimis, per pirmąsias dienas buvo sulaikyta daugiau nei 6700 žmonių. Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, riaušių metu buvo sužeista šimtai žmonių, įskaitant daugiau kaip 120 teisėsaugos pareigūnų. Valdžia pranešė apie trijų protestuotojų mirtį.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (455)

  Dar šia tema

  Aktyvistas papasakojo, ko nepaklausė Tichanovskajos spaudos konferencijoje
  Balta-raudona-balta vėliava kaip laisvės simbolis: ar Lietuva prisimena savo klaidas
  Lietuva prieš Lukašenką — ekonominis šūvis į koją?
  Tegai:
  Lietuva, provokacija, Baltarusija

  Svarbiausios temos