15:36 2020 Rugsėjo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1740
 • RUB89.1500
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Šeštadienio rytą lėktuvas su Navalnu atvyko į Berlyną, pacientas buvo nuvežtas į "Charité" kliniką. Navalno pervežimą organizavęs fondas pareiškė, kad jis gerai ištvėrė skrydį, jo būklė nepablogėjo, tačiau išlieka kritinė

  VILNIUS, rugpjūčio 24 — Sputnik. Vokietijos vyriausybės atstovas Štefenas Zeibertas (Steffen Seibert) pripažino, kad Aleksejus Navalnas galėjo būti apnuodytas, praneša RIA Novosti.

  "Buvo aišku, kad po jo atvykimo reikėjo imtis saugumo priemonių, nes kalba eina apie pacientą, kurį, yra tam tikra tikimybė, buvo bandoma apnuodyti. Vykstant departamentų dialogui buvo nuspręsta šią užduotį perduoti federaliniam lygiui. Tai reiškia, kad federalinis kriminalinės policijos departamentas tam turi teisinį pagrindą", — teigė jis.

  Anksčiau lėktuvas, kuriuo Navalnas skrido iš Tomsko į Maskvą, skubiai nusileido Omske, nes opozicionierius pasijuto blogai. Jis buvo paguldytas į greitosios medicinos pagalbos ligoninę Nr. 1, regiono sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad pacientas yra reanimacijoje. Navalno atstovė spaudai Kira Jarmyš anksčiau padarė prielaidą, kad Navalnas apsinuodijo. Ligoninėje buvo pareikšta, kad apsinuodijimas yra tik viena iš galimų Navalno būklės priežasčių, hospitalizuotasis gauna visą reikiamą pagalbą, tačiau yra komos būklės.

  Aleksejus Navalnas
  © Sputnik / Алексей Куденко

  Anot ligoninės vadovybės, nebuvo nustatyta jokių nuodų ir jų pėdsakų buvimo paciento kraujyje ar šlapime, gydytojai pagrindine Navalno diagnoze laiko medžiagų apykaitos sutrikimą, dėl kurio smarkiai sumažėjo cukraus kiekis kraujyje.

  Berlyno organizacija "Cinema for Peace" ėmėsi iniciatyvos pervežti opozicionierių į Berlyno "Charité" kliniką ir penktadienį išsiuntė lėktuvą į Omską. Penktadienio vakarą Omsko gydytojai leido transportavimą: paciento būklė stabilizavosi, o artimieji — jo žmona ir brolis — prisiėmė skrydžio riziką. Pats skrydis buvo atidėtas iki šeštadienio ryto vietos laiku vokiečių brigados prašymu, nes lakūnams reikėjo poilsio.

  Šeštadienio rytą lėktuvas su Navalnu atvyko į Berlyną, pacientas buvo nuvežtas į "Charité" kliniką. Navalno pervežimą organizavęs fondas pareiškė, kad jis gerai ištvėrė skrydį, jo būklė nepablogėjo, tačiau išlieka kritinė. 

  Dar šia tema

  Gydytojai sutiko išleisti Navalną gydytis užsienyje
  Lėktuvas su Navalnu atvyko į Berlyno Šėnefeldo oro uostą
  Tegai:
  apsinuodijimas, Vokietija

  Svarbiausios temos