21:06 2020 Rugsėjo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Dabar tinklaraštininkas vis dar yra komos būsenos. Jo būklė vertinama kaip sunki, tačiau rimtos grėsmės jo gyvybei nėra

  VILNIUS, rugpjūčio 25 — Sputnik. Vokietijos klinikos "Charité" ("Šaritė") gydytojai išsiaiškino, kad Aleksejus Navalnas apsinuodijo cholinesterazės inhibitorių grupės substancija, konkreti medžiaga nėra žinoma, atliekami papildomi tyrimai. Apie tai praneša RIA Novosti su nuoroda į medicinos įstaigos pranešimą.

  Aleksejus Navalnas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Евгений Одиноков

  "Gydytojai nuodugniai ištyrė pacientą jam atvykus. Klinikinių tyrimų duomenys rodo apsinuodijimą substancija, priklausančia cholinesterazės inhibitorių grupei. Konkreti substancija kol kas nežinoma, pradėta tolesnė išsami analizė. Nuodingos medžiagos, tai yra cholinesterazės inhibitoriaus, poveikis organizmui buvo ne kartą įrodytas ir atliktais nepriklausomais laboratoriniais tyrimais", — rašoma klinikos pranešime spaudai, kurį gavo RIA Novosti.

  Savo ruožtu Pirogovo centro anesteziologijos ir reanimacijos skyriaus viršininkas Borisas Teplychas agentūrai papasakojo, kad Navalno apsinuodijimo versiją svarstė Rusijos gydytojai, tačiau patvirtinimo nerado.

  "Vėliau buvo svarstomas jo pakartotinio įvedimo poreikis <...>. Be to, tokios cheminės reakcijos organizme buvimas yra įmanomas tiek dėl kitų vaistų vartojimo, tiek dėl natūralios ligos eigos", — pasakė Teplychas.

  Medicinos ekspertas išreiškė viltį, kad Navalno būklė ir toliau gerės. Jis pabrėžė, kad gydytojai yra pasirengę sąveikauti su savo kolegomis iš Vokietijos.

  RIA Novosti pašnekovas pranešė, kad atropinas, kuriuo tinklaraštininką dabar gydo Vokietijos specialistai, buvo suteiktas Navalnui per pirmąsias minutes po hospitalizacijos.

  Aleksejus Navalnas
  © Sputnik / Алексей Куденко

  Ketvirtadienį lėktuvas, kuriuo Navalnas skrydo iš Tomsko į Maskvą, skubiai nusileido Omske, nes opozicionierius pasijuto blogai. Jis buvo paguldytas į greitosios medicinos pagalbos ligoninę Nr. 1, regiono sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad pacientas yra reanimacijoje. Navalno atstovė spaudai Kira Jarmyš anksčiau padarė prielaidą, kad Navalnas apsinuodijo. Ligoninėje buvo pareikšta, kad apsinuodijimas yra tik viena iš galimų Navalno būklės priežasčių, hospitalizuotasis gauna visą reikiamą pagalbą, tačiau yra komoje.

  Anot ligoninės vadovybės, nebuvo nustatyta jokių nuodų ir jų pėdsakų buvimo paciento kraujyje ar šlapime, gydytojai pagrindine Navalno diagnoze laiko medžiagų apykaitos sutrikimą, dėl kurių smarkiai sumažėjo cukraus kiekis kraujyje.

  Šeštadienį jis buvo pervežtas į Berlyno "Charité" kliniką.

  Dabar tinklaraštininkas išlieka komos būsenos. Jo būklė vertinama kaip sunki, tačiau rimtos grėsmės jo gyvybei nėra.

  Svarbiausios temos