08:33 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Britanijos ginkluotųjų pajėgų tankai "Challenger 2" ir pėstininkų kovos mašinos "Warrior" praėjusiais metais buvo pripažintos pasenusiomis, o jų modernizacijos kainos auga

  VILNIUS, rugpjūčio 25 — Sputnik. Didžioji Britanija svarsto galimybę atsisakyti tankų (pasiūlymo modernizuoti ginkluotąsias pajėgas ribose), praneša laikraštis "Times".

  Laikraščio duomenimis, šalies vyriausybė svarsto tokią galimybę dėl Britanijos ginkluotųjų pajėgų tankų "Challenger 2" ir pėstininkų kovos mašinų "Warrior", kurios praėjusiais metais buvo pripažinti pasenusiomis, modernizacijos kainos augimo. Britanijos gynybos ministerija mano, kad kintantis karo pobūdis reikalauja didelių investicijų į kibernetinius ginklus, kosmosą ir kitas pažangias technologijas, rašo laikraštis.

  Pranešama, kad diskusijos dėl tankų atsisakymo yra vyriausybės apžvalgos, susijusios su užsienio politika, gynyba ir saugumu, kuri baigsis lapkričio mėnesį, dalis.

  "Nors vis dar yra galimybė modernizuoti "Challenger 2" ar nusipirkti iš Vokietijos tanką "Leopard 2", Britanija jau išaiškina NATO savo partnerių nuomonę dėl pasiūlymo atsisakyti sunkiųjų šarvuočių ir peržiūrėti savo karinį indėlį į aljansą", — rašo laikraštis.

  Pagal naująjį pasiūlymą Britanija sutelks dėmesį į lyderystę puolamojoje aviacijoje ir siūlys savo sąjungininkams 50 sraigtasparnių "Apache", taip pat sunkiasvorius ir žvalgybinius sraigtasparnius.

  Dar šia tema

  "The National Interest" Rusijos tanką T-95 pavadino NATO "košmaru"
  "Kovingoji draugė" vėl tarnyboje: tarybinis tankas sėkmingai išlaikė testą
  Visi prisimena: legendiniai Didžiojo Tėvynės karo tankai
  Išvyko nežadėdami sugrįžti: Lietuvai teko atsisveikinti su JAV tankais
  Kilnojamasis cirkas pasienyje su Rusija: kam Lietuvai reikalingi prancūzų tankai 
  Tegai:
  tankai, ginkluotosios pajėgos, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos