18:28 2020 Rugsėjo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (342)

  Amerikos elitas aktyviai naudoja naujas technologijas tam, kad darytų ideologinę įtaką per Lietuvą, Lenkiją ir Čekiją, mano ekspertas Vasilijus Koltašovas

  VILNIUS, rugpjūčio 26 — Sputnik. Amerikos elitas suinteresuotas ideologine įtaka per internetą, interviu Sputnik radijui sakė Globalizacijos ir socialinių judėjimų instituto Ekonominių tyrimų centro vadovas Vasilijus Koltašovas.

  "Visi Vašingtone puikiai supranta ir žino, kad JAV — pagrindinis kibernetinių išpuolių mechanizmo ir ideologinės įtakos internete iniciatorius. Vienintelis juos erzinantis dalykas — tai, kad kažkas, pavyzdžiui, Rusija, Kinija ar Indija, šioje srityje gali sukelti nors kažkokią konkurenciją. Amerikos administracija, Amerikos elitas supranta, kad šis mechanizmas jiems yra naudingas. Iš karto išvedžioju ryšius su čia esančiu elitu, nes negalime sakyti, kad kažkokie žmonės atsitiktinai iš JAV teritorijos savo pačių interesais, niekaip nesusiję su Amerikos finansine ir politine mašina, vykdo savo išpuolius", — teigė ekspertas.

  Anot jo, JAV veiks naudodamos kibernetinius išpuolius visais savo interesais visuose pasaulio taškuose.

  "Nėra abejonių, kad JAV ir toliau bus lyderėmis tokiose atakose. Mes esame naujo paaštrėjimo situacijoje, kai JAV vėl didina spaudimą kitoms vyriausybėms, aktyviai naudodamos naujas ryšių ir informacines technologijas. Tai rodo analizė to, kaip Baltarusijai nukreipiami pasisakymai iš Varšuvos, Lietuvos ir Čekijos. Čia, žinoma, viskas ne be JAV dalyvavimo, nors atrodo, kad jos išlieka Europos Sąjungos šešėlyje. Visuose JAV interesų taškuose jos veiks laisviausiai, įskaitant DDoS atakas, kurias galima nurašyti bet kam", — sakė Koltašovas.

  JAV atlieka didžiausią kibernetinių atakų skaičių pasaulyje, tai liudija turima statistika, aiškiai paneigianti prasimanymus apie tariamą "visišką Rusijos grėsmę" informacinėje erdvėje, sakė Rusijos saugumo tarybos sekretoriaus pavaduotojas Olegas Chramovas interviu laikraščiui "Argumenty i fakty".

  Anot jo, išanalizavus pirmaujančių užsienio ir Rusijos įmonių, dirbančių informacijos saugumo srityje, ataskaitas matyti, kad daugiausiai kompiuterinių atakų vykdoma naudojantis JAV esančia informacine infrastruktūra.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (342)

  Dar šia tema

  Atskleisti visas "Suchoi" paslaptis: kodėl rusiškasis Su-57 taip domina Vakarus
  "Forbes" žurnalistas susižavėjo Rusijos ekipuote "Ratnik"
  "Štabas jau perskirstomas": ką JAV armija ruošia Rytų Europoje
  Tegai:
  ES, kibernetinės atakos, JAV

  Svarbiausios temos