05:07 2020 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (319)

  Amerikos valstybės departamento sekretoriaus pavaduotojas pažadėjo, kad jis ir JAV žmonės padarys viską, kas įmanoma, kad padėtų, tačiau nenurodė, kaip

  VILNIUS, rugpjūčio 26 — Sputnik. Buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidentus Svetlana Tichanovskaja interviu "Fox News" teigė, kad užsitikrino JAV valstybės sekretoriaus pavaduotojo Stephen'o Biegun'o paramą.

  "Jis patikino, kad jis ir Amerikos žmonės darys viską, kas įmanoma, kad padėtų ir palaikytų mus šioje situacijoje", — sakė ji, komentuodama susitikimą su JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoju. Savo pokalbį su Biegun'u ji apibūdino kaip "nuostabų ir malonų". Tačiau ji tiksliai nenurodė, kaip Biegun'as planuoja padėti.

  Antradienį Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas taip pat susitiko su Biegun'u ir savo pašnekovui amerikiečiui nurodė, kad pajėgos iš užsienio bando išprovokuoti smurtą Baltarusijoje, ir pavadino šią situaciją pavojinga.

  Rusijos užsienio reikalų ministerija taip pat perspėjo JAV ir ES dėl bet kokio kišimosi į Baltarusijos vidaus reikalus, įskaitant atvirus raginimus surengti antivyriausybines demonstracijas kai kuriose sostinėse.

  Po Baltarusijos prezidento rinkimų Tichanovskaja išvyko į Lietuvą. Pirmadienį ji susitiko su Biegun'u ir paskelbė apie pasirengimą išspręsti politinę krizę respublikoje per dialogą dėl taikaus valdžios perdavimo ir atvirumo tarpininkavimui, kurį vykdo tarptautinės organizacijos.

  Anksčiau Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas susitikime su JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoju Stephen'u Biegun'u Maskvoje paskelbė sankcijų ir Minsko politinio spaudimo nepriimtinumą.

  Rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai, kuriuose šeštą kartą laimėjo Lukašenka — CRK duomenimis, jis surinko 80,1 proc. balsų. Šalies opozicija nepripažino rinkimų rezultatų, jų manymu laimėjo Svetlana Tichanovskaja.

  Po rinkimų šalyje vyksta masiniai opozicijos protestai. Pirmosiomis dienomis akcijas slopino saugumo pajėgos: prieš su rezultatais nesutinkančius protestuotojus jie naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Pa to teisėsaugos institucijos nustojo išvaikyti mitingus ir naudoti jėgą. Oficialiais duomenimis, per pirmąsias dienas buvo sulaikyta per 6,7 tūkst. žmonių. Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, riaušių metu buvo sužeista šimtai žmonių, įskaitant daugiau kaip 120 teisėsaugos pareigūnų.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (319)

  Dar šia tema

  Skvernelis teigia, kad nėra jokios priežasties "panikuoti" dėl Baltarusijos
  Rusijos užsienio reikalų ministerija sukritikavo Lietuvos kišimąsi į Baltarusijos reikalus
  Tegai:
  JAV, Baltarusija, Svetlana Tichanovskaja

  Svarbiausios temos