17:52 2020 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (322)

  Rusijos teritorijoje dokumentai su žymomis, kurių ten neturėtų būti, laikomi negaliojančiais

  VILNIUS, rugpjūčio 26 — Sputnik. Buvo apgadinti Rusijos žurnalistų pasai, kuriuose uždėtas antspaudas dėl draudimo penkerius metus atvykti į Baltarusiją, pranešė RIA Novosti Rusijos vidaus reikalų ministerija.

  "Remiantis Rusijos vyriausybės nutarimo "Dėl Rusijos Federacijos piliečio paso, Rusijos Federacijos piliečio paso pavyzdžio formos ir aprašo patvirtinimo" 6 punktu, draudžiama į pasą įrašyti informaciją, žymenis ir įrašus, kurių nenumato šis reglamentas. Pasas, kuriame yra informacijos, ženklų ar įrašų, kurie nenumatyti šiame reglamente, yra negaliojantis", — teigė žinyba atsakyme į agentūros prašymą.

  Kartu ministerija pažymėjo, kad kadangi dokumentų savininkai nėra kalti, jie už tai nebus baudžiami administracine atsakomybe.

  Keli Rusijos žurnalistai buvo sulaikyti po Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų. Kai kuriems, paleidus juos, buvo uždrausta atvykti į respubliką. Visų pirma, kalbama apie naujienų agentūros "Rossija segodnia" fotožurnalistą Ilją Pitalevą, "znak.com" žurnalistą Nikitą Teliženką, "Meduza" darbuotoją Maksimą Solopovą ir kitus.

  Protestai Baltarusijoje

  Nuo rugpjūčio 9 dienos Baltarusijoje vyko masiniai protestai, kurie prasidėjo po prezidento rinkimų. CRK duomenimis, dabartinis valstybės vadovas šeštą kartą su 80,1 procento balsų laimėjo rinkimus. Opozicija mano, kad laimėjo Svetlana Tichanovskaja.

  Iš pradžių saugumo pajėgos slopino veiksmus naudodamos ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas ir gumines kulkas. Vėliau nustota vaikyti mitinguotojus.

  Oficialiais duomenimis, per pirmąsias dienas buvo sulaikyti beveik septyni tūkstančiai žmonių. Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, sužeista šimtai žmonių, įskaitant daugiau kaip 120 teisėsaugos pareigūnų. Žuvo trys protestuotojai.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (322)

  Dar šia tema

  ES pavadino Rusiją "pagrindine figūra" sprendžiant konfliktą Baltarusijoje
  Skvernelis teigia, kad nėra jokios priežasties "panikuoti" dėl Baltarusijos
  Tegai:
  žiniasklaida, Baltarusija, Rusija

  Svarbiausios temos