09:46 2020 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  2019 metais JAV pasitraukė iš INF sutarties, kaltindamos Rusiją dėl pažeidimų. Maskva paneigė tokius kaltinimus ir buvo pasirengusi pademonstruoti raketą, sukėlusią klausimų, ir aptarti temą, tačiau JAV nesutiko ir vienašališkai pasitraukė iš sutarties

  VILNIUS, rugpjūčio 26 — Sputnik. JAV nusprendė pasitraukti iš Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų (INF) sutarties, nes ji neleido amerikiečiams įgyti vienašalio pranašumo prieš Rusijos Federaciją, kurį pripažino Amerikos valdžia, sakė Federacijos tarybos Tarptautinių reikalų komiteto vadovas Konstantinas Kosačiovas.

  "Kalbėdamasis su Respublikonų partijos nacionalinio rinkimų kongreso dalyviais, JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas sakė, kad "Amerika atsisakė kenksmingos sutarties, kad mūsų šalis galėtų statyti raketas Rusijos agresijai sulaikyti", — Facebook parašė jis.

  Anot Kosačiovo, pirmą kartą buvo pripažinta, apie ką visą laiką kalbėjo Rusija ir ką "tyliai prarijo" JAV NATO sąjungininkai: "INF sutartis trukdė amerikiečiams, nes ji neleido pasiekti vienašalio karinio pranašumo prieš Rusiją (o kaipgi kitaip? Siekiant sulaikyti "agresiją?)".

  "Iš tikrųjų, jei norite sužinoti amerikiečių planus, pažiūrėkite, kuo jie kaltina Rusiją. Jie paliko INF ir Atviro dangaus sutartis dėl neva padarytų pažeidimų. Kalbant apie kišimąsi į Amerikos rinkimus, iš tiesų tai jie nesąžiningai ir tik savo interesais kišasi į bet kokių nepageidaujamų valstybių vidaus reikalus. Dalyvavimas kibernetiniuose nusikaltimuose — iki 75 proc. visų pasaulyje vykdomų kibernetinių atakų kontroliuojama iš JAV", — sakė jis.

  "Ir taip visur. Kieno eilė toliau?" — padarė išvadą senatorius.

  2019 metais JAV pasitraukė iš INF sutarties, kaltindamos Rusiją dėl pažeidimų. Maskva paneigė tokius kaltinimus ir buvo pasirengusi pademonstruoti raketą, sukėlusią klausimus, ir aptarti šią temą, tačiau JAV nesutiko ir vienašališkai pasitraukė iš sutarties. Rusijos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad Maskva neprieštarauja kitų šalių įsitraukimui į diskusiją su JAV strateginio stabilumo klausimais.

  Dar šia tema

  "Tai žingsnis link pasaulio pabaigos". Kas bus po to, kai JAV pasitrauks iš START III
  Nuolatinis 5-ojo JAV armijos korpuso buvimas Lenkijoje pakvipo paraku
  Tegai:
  sutartis, JAV, Rusija

  Svarbiausios temos