01:02 2020 Rugsėjo 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Kuriant nuotoliniu būdu valdomas kovines transporto priemones, vienas pagrindinių iššūkių yra operatoriaus situacijos, kas iš tikrųjų vyksta mūšio lauke aplink robotą, suvokimas. Naujausio Rusijos "Armata" platformoje sukurto T-14 tanko atveju ši problema bus išspręsta

  VILNIUS, rugpjūčio 26 — Sputnik. Rusijos bepilotės T-14 "Armata" tanko versijos kūrėjams pavyko išspręsti problemą, būdingą bet kokiai nuotoliniu būdu valdomai transporto priemonei. Šią nuomonę amerikiečių publicistas Piteris Sučiu (Peter Suchu) išsakė straipsnyje "The National Interest".

  Anksčiau paaiškėjo, kad naujausias Rusijos tankas T-14 "Armata" buvo išbandytas nepilotuojamu režimu.

  Publicistas mano, kad svarbiausias klausimas, susijęs su nuotoliniu būdu valdomomis transporto priemonėmis, yra aprūpinimas "situacijos suvokimo" technologijomis. T-14 kūrėjai į tai atsakė įdėdami plataus kampo vaizdo kameras visame tanko korpuse. Jos suteikia 360 laipsnių aprėptį ir užtikrina įgulai tinkamą situacijos suvokimą.

  Kaip dar vieną naujovišką tanko savybę publicistas įvardija negyvenamą bokštą. Jis apima nuotoliniu būdu valdomą 125 mm 2A82-1M patranką su visiškai automatizuota pakrovimo sistema.

  Ekspertas atkreipė dėmesį į T-14 galimybę judėti 90 kilometrų per valandą greičiu. Žurnalistas padarė prielaidą, kad dėl to jis gali būti mobilesnis nei amerikietiškas M-1 "Abrams" tankas.

  Pabrėžiama, kad naujasis Rusijos tankas galės vykdyti žvalgybines operacijas, dalyvauti taikinių nustatymo ir savaeigių artilerijos įrenginių, žemė-oras raketų sistemų ir net T-90 tankų ugnies sureguliavimo procese.

  T-14 yra vienintelis pasaulyje trečiosios pokario kartos tankas, kuris yra skirtas vykdyti kovą tiesioginio kontakto su priešu sąlygomis, palaikyti motorizuotų šaudymo dalinių, įtvirtinimų ir priešo pajėgų puolimą.

   

  Tankas T-14 „Armata“
  © Sputnik /
  Tankas T-14 „Armata“

   

  Dar šia tema

  "The National Interest" išrinko penkis geriausius Rusijos tankus
  Rusijos T-14 "Armata" tankas buvo išbandytas nepilotuojamu režimu
  Rusijos koviniai robotai jūroje ir sausumoje didina regioninį saugumą
  Tegai:
  ginkluotė, Rusija, T-14 "Armata"

  Svarbiausios temos