06:51 2020 Rugsėjo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1740
 • RUB89.1500
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pažymima, kad beveik pusė praėjusių metų savavališkos statybos aktų (iš viso 318) buvo surašyta Kaune (79) ir Vilniuje (70). Kaunas ir šiais metais lenkia sostinę. Čia surašyta 30 aktų, o Vilniuje — 20

  VILNIUS, rugpjūčio 27 — Sputnik. Statybų teisės normoms dažniausiai nusižengiama didžiuosiuose Lietuvos miestuose, praneša Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI).

  Pažymima, kad beveik pusė praėjusių metų savavališkos statybos aktų (iš viso 318) buvo surašyta Kaune (79) ir Vilniuje (70). Kaunas ir šiais metais lenkia sostinę. Čia surašyta 30 aktų, o Vilniuje — 20.

  "Šį mėnesį Kaune surengę reidą, VTPSI specialistai Kaimelės gatvėje užfiksavo šešias savavališkai pradėtas gyvenamųjų namų statybas: viename iš sklypų įrengti trijų gyvenamųjų namų pamatai, vienas namas pradėtas mūryti, o du namai jau sumūryti, uždengti jų stogai. Statytojui surašyti privalomieji nurodymai nevykdyti jokių šių statinių statybos darbų. Statybos įstatymas numato, kad už naujo neypatingojo statinio savavališką statybą skiriama nuo 2 tūkst. iki 9 tūkst. eurų bauda", — teigiama pranešime.

  Pabrėžiama, kad šiurkščių statybos pažeidimų skaičius, pasak statybos valstybinės priežiūros inspektorių, mažėja. 2019 metais savavališkos statybos atvejų nustatyta dvigubai mažiau nei 2013 metais, kai buvo surašyta 618 savavališkos statybos aktų.

  Teigiama, jog net pusę pernai nustatytų 318 savavališkos statybos atvejų sudarė naujo statinio statyba, 27 proc. — statinio rekonstrukcija, 16 proc. — statinio paprastasis remontas.

  Dažniausi pažeidimai buvo neteisėtai statomi arba pastatyti, rekonstruojami įvairios paskirties namai, patalpos, priestatai, didinami užstatymo plotai, be reikiamų dokumentų įrengiamos nuotekų trasos, kaupimo rezervuarai ar valymo įrenginiai, įrengiami įvažiavimai, valstybinėje žemėje tveriamos tvoros ar imamasi statybų pažeidžiant esminius projekto sprendinius.

  Dar šia tema

  Lietuvoje gali būti sutrumpintas turistų izoliacijos laikas
  Lietuva pateko į ES šalių, kuriose mėsa pigiausia, sąrašą
  Tegai:
  pažeidimas, statyba, Lietuva

  Svarbiausios temos