09:13 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pažymima, kad Europos Sąjungos delegacijos Baltarusijoje vadovas Dirkas Šubelis atsisakė komentuoti susitikimą

  VILNIUS, rugpjūčio 27 — Sputnik. ES ambasadorių susitikimas su Baltarusijos užsienio reikalų ministru Vladimiru Makėjumi įvyko gerai ir truko pusantros valandos, RIA Novosti pasakojo Lietuvos ambasadorius Minske Andrius Pulokas.

  "Susitikimas truko pusantros valandos", — sakė jis.

  Paklaustas, ar patenkintas jo rezultatais, Lietuvos ambasadorius atsakė, kad "susitikimas — visada gerai".

  ES delegacijos Baltarusijoje vadovas Dirkas Šubelis (Dirk Schuebel) atsisakė komentuoti.

  Anksčiau Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dėl situacijos Baltarusijoje kreipėsi į ESBO pirmininkaujančią Albaniją.

  Rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Centrinės rinkimų komisijos duomenimis, dabartinis prezidentas Aleksandras Lukašenka surinko 80,1 proc., antrojoje vietoje — Svetlana Tichanovskaja su 10,12 proc.

  Iškart po rinkimų apylinkių uždarymo šalyje prasidėjo nesankcionuoti protestai. Pirmosiomis dienomis akcijas slopino saugumo pajėgos: prieš su rezultatais nesutinkančius protestuotojus jie naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. 

  Po oficialaus pralaimėjimo Baltarusijos prezidento rinkimuose Tichanovskaja išvyko į Lietuvą. Pirmadienį ji susitiko su JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoju Stephen'u Biegun'u ir paskelbė apie pasirengimą išspręsti politinę krizę respublikoje per dialogą dėl taikaus valdžios perdavimo ir atvirumo tarpininkavimui, kurį vykdo tarptautinės organizacijos. Antradienį ji kalbėjo Europos Parlamento komiteto posėdyje dėl padėties Baltarusijoje.

  Be to, trečiadienį Lietuva įtraukė į atnaujintą asmenų, kuriems ketinama taikyti sankcijas, sąrašą daugiau nei šimtą Baltarusijos pareigūnų, tarp jų ir Respublikos prezidentą Aleksandrą Lukašenką. Tai antrasis šalies sankcijų sąrašo variantas. Pradinį sąrašą, kuriame kartu su Lukašenka buvo 32 žmonės, kurie neva buvo susiję su Baltarusijos prezidento rinkimų klastojimu ir nepagrįstu jėgos naudojimu prieš protestuotojus, URM pateikė tvirtinti Vidaus reikalų ministerijai rugpjūčio 19 dieną. 

  Dar šia tema

  Iš Baltarusijos į Lietuvą negali patekti šimtai sunkvežimių
  VATESI apkaltino Minską TATENA rekomendacijų nevykdymu
  Tegai:
  Baltarusija, susitikimas, ambasadoriai, ES

  Svarbiausios temos