20:25 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1740
 • RUB89.1500
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Kol doleris bus naudojamas tarptautinės prekybos atsiskaitymų sistemoje, Vašingtonas galės naudotis savo konkurenciniu pranašumu, mano politologas Leonidas Krutakovas

  VILNIUS, rugpjūčio 27 — Sputnik. JAV realizuoja savo konkurencinį pranašumą, interviu Sputnik radijui sakė Finansų universiteto prie Rusijos Federacijos vyriausybės Politikos mokslų katedros docentas, politikos analitikas Leonidas Krutakovas.

  "Taip, mums labai ilgą laiką pasakojo, kad finansų sistema yra neutrali, kad ji nėra politiškai angažuota, kad ji laikosi tam tikrų taisyklių, kurios neturi nieko bendra su JAV nacionaliniais interesais. Na, dabar matome, kad iš tikrųjų visa tai buvo, jei ne melas, tai tiesiog klaidinimas, nes jei finansų sistemą valdo ir plėtoja tam tikra valstybė, tai valstybė ją kontroliuoja. <...> Kol nesukurta atskira tarptautinės prekybos atsiskaitymų sistema ir naudojamas doleris, pas juos lieka šis pranašumas", — sakė jis.

  Anot Krutakovo, alternatyvios atsiskaitymų sistemos sukūrimas — ateities pasaulio klausimas.

  "Arba mes visi pripažįstame JAV viešpatavimą, stojame po žvaigždėta-juostuota vėliava ir nesipriešiname, arba visgi formuojame kokią nors visa apimančią sistemą, kurioje atsižvelgiama į visų partnerių ir prekybos apyvartos dalyvių interesus", — sakė jis ir pridūrė, kad Vašingtono sankcijos iš tiesų gali sukelti rimtų neigiamų padarinių.

  Krutovas pabrėžė, kad JAV siekia perimti visos pasaulio finansų sistemos kontrolę.

  Jungtinės Valstijos į sankcijų sąrašus įtraukė penkis Rusijos mokslinių tyrimų institutus, įskaitant Rusijos gynybos ministerijos mokslinių tyrimų institutą, kuris dalyvavo kuriant COVID-19 vakciną. Įtariama, kad išvardyti tyrimų institutai dirba su cheminiais ir biologiniais ginklais.

  Anksčiau Rusijos ambasadorius Vašingtone Anatolijus Antonovas teigė, kad Vašingtono kaltinimai yra nepagrįsti, ir Rusija norėtų gauti paaiškinimus.

  Dar šia tema

  Rusijos Federacijos taryba įvardijo tikrąją JAV pasitraukimo iš INF sutarties priežastį
  "Išsigando Rusijos ir Kinijos": JAV sugalvojo naują būdą apsaugoti šalį
  JAV karinio jūrų laivyno veteranas įvardijo Rusijos pažeidžiamumą karo su NATO atveju
  Tegai:
  Rusija, sankcijos, JAV

  Svarbiausios temos