07:49 2020 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (319)

  Lukašenka tvirtina, kad respublikos "nepastovūs kaimynai" ne tik atvirai pareiškia savo poziciją dėl pakartotinių rinkimų šalyje, bet ir pradeda kištis į šalies vidaus reikalus bei daryti spaudimą valstybei

  VILNIUS, rugpjūčio 27 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pareiškė esąs įsitikinęs, kad nepavyks įgyvendinti plano prijungti Gardino sritį prie Lenkijos.

  "Jūs matote šiuos pareiškimus apie tai, kad jei Baltarusija skils, Gardino sritis atiteks Lenkijai. Jie apie tai jau atvirai kalba. Jiems šiuo atžvilgiu niekas nepavyks, aš esu įsitikinęs", — cituoja Lukašenką Sputnik Baltarusija.

  Jis pridūrė, jog šalis dabar priversta leisti milžiniškas pinigų sumas, kad stabilizuotų padėtį prie vakarinių sienų, kur buvo dislokuoti kai kurie kariniai vienetai.

  Lukašenka tvirtina, kad respublikos "nepastovūs kaimynai" ne tik atvirai pareiškia savo poziciją dėl pakartotinių rinkimų šalyje, bet ir pradeda kištis į šalies vidaus reikalus bei daryti spaudimą valstybei.

  "Tai diplomatinis karas", — teigė Lukašenka.

  Rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Centrinės rinkimų komisijos duomenimis, dabartinis prezidentas Aleksandras Lukašenka surinko 80,1 proc., antrojoje vietoje — Svetlana Tichanovskaja su 10,12 proc.

  Iškart po rinkimų apylinkių uždarymo šalyje prasidėjo nesankcionuoti protestai. Pirmosiomis dienomis akcijas slopino saugumo pajėgos: prieš su rezultatais nesutinkančius protestuotojus jie naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Po to teisėsaugos institucijos nustojo išvaikyti mitingus ir naudoti jėgą. Oficialiais duomenimis, per pirmąsias dienas buvo sulaikyta per 6,7 tūkst. žmonių. Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, riaušių metu buvo sužeista šimtai žmonių, įskaitant daugiau kaip 120 teisėsaugos pareigūnų.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (319)

  Dar šia tema

  Minskas paskelbė, kad Lietuva nepateikė duomenų apie savo oro erdvės pažeidimą
  VATESI apkaltino Minską TATENA rekomendacijų nevykdymu
  Tichanovskaja pasisakė apie Lukašenkos palaikymą iš Rusijos pusės
  Tegai:
  Lenkija, prezidento rinkimai, Aleksandras Lukašenka, Baltarusija

  Svarbiausios temos