18:31 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Pranešama, kad Europos Komisijos narys dalyvavo renginyje, kuriame buvo kelios dešimtys žmonių, pažeidęs apsaugos nuo COVID-19 taisykles

  VILNIUS, rugpjūčio 27 — Sputnik. Eurokomisaras prekybos klausimais Filas Hoganas (Phil Hogan) pateikė prašymą dėl atsistatydinimo po skandalo, susijusio su apsaugos nuo COVID-19 taisyklių nesilaikymu per kelionę į Airiją, sakoma Hogano pranešime.

  Palanga
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  "Šiandien vakare aš pateikiau prašymą dėl atsistatydinimo iš ES komisaro prekybos klausimais pareigų... Vis labiau tapo aišku, kad nesutarimai dėl mano neseniai vykusio vizito į Airiją atitraukė mane nuo mano, kaip ES komisaro, darbo ir galėtų pakenkti mano darbui svarbiausiais ateinančiais mėnesiais", — cituoja pranešimą RIA Novosti.

  Remiantis žiniasklaidos pranešimais, Hoganas dalyvavo renginyje Airijoje, kuriame buvo apie 80 žmonių. Agentūra "Reuters" rašė, kad eurokomisaras tris kartus atsiprašė už įvykį. Tačiau jam teko patirti spaudimą, kai tapo aišku, kad jis nesilaikė dviejų savaičių saviizoliacijos pagal atvykimo į Airiją taisykles.

  Hoganas buvo Europos Komisijos narys iš Airijos.

  "Labai apgailestauju, kad mano kelionė į Airiją — šalį, kuriai su pasididžiavimu atstovauju kaip valstybės tarnautojas didžiąją savo gyvenimo dalį, — sukėlė tokį susirūpinimą. Visada stengiausi laikytis visų atitinkamų COVID-19 taisyklių Airijoje ir supratau, kad aš laikiausi visų atitinkamų visuomenės sveikatos apsaugos rekomendacijų, ypač po neigiamo COVID-19 tyrimo rezultato. Aš dar kartą nuoširdžiai atsiprašau Airijos žmonių už klaidas, kurias padariau per savo vizitą", — teigiama pranešime.

  "Svarbu pažymėti, kad nepažeidžiau jokių įstatymų. Būdamas visuomenės atstovas, turėjau griežčiau laikytis COVID rekomendacijų", — pareiškė jis.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
  Tegai:
  koronavirusas, Europos Komisija (EK)

  Svarbiausios temos