08:21 2020 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau Rusijos korporacija "Rosatom" paviešino archyvinę vaizdo medžiagą, kurioje parodyta, kaip prieš daugelį metų TSRS vyko garsiosios bombos "Caras" bandymai

  VILNIUS, rugpjūčio 27 — Sputnik. Amerikiečių leidinys "The Drive" skyrė straipsnį išslaptintam dokumentiniam filmui apie 50 megatonų termobranduolinės bombos, Vakaruose pramintos "Caras", bandymus TSRS.

  Bandymų vaizdo įrašą anksčiau YouTube kanale įkėlė "Rosatom". Deja vėliau vaizdo įrašas iš YouTube kanalo buvo pašalintas.

  Anot "The Drive", dokumentinis filmas "pateikia naują ir įdomų požiūrį" į šį unikalų iššūkį. Leidinyje pažymima, kad anksčiau buvo prieinami tik trumpi vaizdo įrašai ir žemos kokybės nuotraukos apie bombos "Caras" sprogimą.

  Vandenilio bombos AN - 602 kopija, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владимир Астапкович

  Medžiagos autoriai galingiausios pasaulyje termobranduolinės bombos sukūrimą vadina "puikiu technologiniu laimėjimu", pabrėždami "monstriško ginklo" kovines savybes.

  Leidinyje atkreipiamas dėmesys į sovietų lyderio Nikitos Chruščiovo vaidmenį kuriant šią termobranduolinę bombą, kuri buvo sukurta jo asmeniniais nurodymais Šaltojo karo įkarštyje.

  "The Drive" taip pat pažymi, kad bomba "Caras" pasirodė per didelė praktiniam kariniam naudojimui, nes buvo sunku ją pristatyti ir nutaikyti.

  AN602 (dar žinoma kaip bomba "Caras") yra termobranduolinė aviacijos bomba, kurią TSRS 1956–1961 metais sukūrė branduolinių fizikų grupė, vadovaujama akademiko Igorio Kurčatovo.

  AN602 bandymas įvyko 1961 metų spalio 30 dieną, numetus ją iš Tu-95V lėktuvo branduolinių bandymų poligone (Naujosios Žemės saloje). Išmatuota sprogimo galia buvo 58,6 megatonos TNT ekvivalentu.

  Bomba "Caras" yra galingiausias sprogstamasis įtaisas žmonijos istorijoje. Jis įtrauktas į Gineso rekordų knygą kaip galingiausias kada nors išbandytas termobranduolinis įtaisas.

  Dar šia tema

  "Forbes" žurnalistas susižavėjo Rusijos ekipuote "Ratnik"
  Staigus smūgis nesuveiks: "Prometėjaus" sistema Baltijos šalyse "pamatys" viską
  "The National Interest" liko sužavėtas skiriamuoju tanko "Armata" bruožu
  Tegai:
  branduolinė bomba, JAV, bomba, TSRS

  Svarbiausios temos