00:50 2020 Rugsėjo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1740
 • RUB89.1500
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (334)

  Kaip pažymėta, į pratybose dalyvaujančios grupės sudėtį įeina skirtingi padaliniai, tarp jų ir tankų, orlaivių bei artilerijos

  VILNIUS, rugpjūčio 28 — Sputnik. Baltarusijos gynybos ministerija paskelbė, kad penktadienį Gardino kryptimi prasidėjo kompleksinės taktinės pratybos su jungtine karių grupuote.

  Anksčiau Gynybos ministerija pranešė, kad Baltarusijoje atliekamas kompleksinis ginkluotųjų pajėgų kovinės parengties patikrinimas, numatoma pakelti atskirus karinius vienetus į aukščiausią kovinės parengties laipsnį šaukiant karius iš rezervo. Patikrinimą užbaigs taktinės pratybos, numatytos rugpjūčio 28–31 dienomis.

  Prieš tai gynybos ministras Viktoras Chreninas paskelbė apie kišimąsi į šalies vidaus reikalus, ir, atsižvelgdamas į tai, inicijavo kompleksines taktines pratybas su Vakarų operatyvinės vadovybės būriais Gardino kryptimi. Pratyboms pritarė Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka.

  "Vadovaujant Vakarų operacinės vadovybės kariuomenės vadui, Gardino taktine kryptimi vykdomos kompleksinės taktinės pratybos su jungtine karių grupuote", — "Telegram-kanale" pranešė Gynybos ministerija.

  Ministerija pažymėjo, kad į jungtinės grupės sudėtį įeina mechanizuoti, tankų, parašiutų-desantiniai, artilerijos, inžinerijos padaliniai, taip pat bepiločių aviacinių kompleksų ir radioelektroninės kovos tarnybos.

  Praėjusios savaitės pabaigoje Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka paskelbė apie "rimtą NATO kariuomenės judėjimą" Lietuvoje ir Lenkijoje. Jis pažymėjo, kad pirmą kartą per ketvirtį amžiaus reikėjo priimti "patį rimčiausią sprendimą" — atvesti pagrindinius ginkluotosios pajėgos padalinius į visišką kovinę parengtį ir perkelti kariuomenę į Vakarų kryptį.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (334)

  Dar šia tema

  Vilnius įteikė Minskui notą dėl Lietuvos oro erdvės pažeidimo
  Baltarusijos žiniasklaida paskelbė vaizdo įrašą apie incidentą pasienyje su Lietuva
  Minskas paskelbė, kad Lietuva nepateikė duomenų apie savo oro erdvės pažeidimą
  Tegai:
  pratybos, Lenkija, Lietuva, Baltarusija

  Svarbiausios temos