18:15 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Vokietijos kanclerės, į santykius su Rusija reikia atsižvelgti daugeliu tarptautiniu klausimu aspektu

  VILNIUS, rugpjūčio 28 — Sputnik. Turime tęsti dialogą su Rusija, politika neturėtų keistis dėl situacijos su tinklaraštininku Aleksejumi Navalniu, per spaudos konferenciją Berlyne sakė Vokietijos kanclerė Angela Merkel, praneša RIA Novosti.

  "Ne, nemanau, kad turėtume tai pakeisti (politiką)", — sakė Merkel, atsakydama į žurnalisto klausimą.

  "Mes visada sakėme, kad turime palaikyti dialogą su Rusija, yra daugybė tarptautinių temų, aš galvoju apie Siriją, Libiją, kur Rusija yra svarbi strateginė partnerė", — pridūrė ji.
  Aleksejus Navalnas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Евгений Одиноков

  Rusijos politikas Aleksejus Navalnas buvo paguldytas į ligoninę rugpjūčio 20 d. Omske po to, kai sunegalavo skrisdamas lėktuvu iš Tomsko į Maskvą. Jis buvo paguldytas į greitosios medicinos pagalbos ligoninę Nr. 1, regiono sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad pacientas yra reanimacijoje. Navalno atstovė spaudai Kira Jarmyš anksčiau padarė prielaidą, kad Navalnas apsinuodijo. Ligoninėje buvo pareikšta, kad apsinuodijimas yra tik viena iš galimų Navalno būklės priežasčių, pacientas gauna visą reikiamą pagalbą, tačiau yra komos būklės. 

  Remdamiesi tyrimų rezultatais, Omsko gydytojai kaip pagrindinę diagnozę įvardijo medžiagų apykaitos sutrikimus, dėl kurių staigiai sumažėjo cukraus kiekis kraujyje. Kas tai sukėlė, kol kas nėra aišku, tačiau, pasak Omsko gydytojų, Navalno kraujyje ir šlapime nuodų nerasta

  Šeštadienį jis buvo pervežtas į Berlyno "Šaritė" kliniką.

  Kaip pirmadienį pranešė "Šaritė", gydytojai išsiaiškino, kad Aleksejus Navalnas apsinuodijo cholinesterazės inhibitorių grupės substancija, konkreti medžiaga nėra žinoma, atliekami papildomi tyrimai. Tinklaraštininkas vis dar yra komos būsenos. Jo būklė vertinama kaip sunki, tačiau rimtos grėsmės jo gyvybei nėra.

  Kaip RIA Novosti pranešė Pirogovo centro anesteziologijos ir reanimacijos skyriaus viršininkas Borisas Teplychas, Navalno apsinuodijimo versiją svarstė Rusijos gydytojai jau pirmą dieną, tačiau to nepatvirtino. Anot Teplycho, kalbama apie klinikinius duomenis, o ne apie pačią medžiagą, kurios dar nerasta.

  Kalbėdamas apie Navalnui paskirtą atropiną, Teplychas pažymėjo, kad šio preparato injekcijos jam buvo paskirtos Omske nuo pirmosios priėmimo minutės, o vėliau buvo svarstomas jo pakartotinio įvedimo poreikis. Be to, tokios cheminės reakcijos organizme buvimas yra įmanomas tiek dėl kitų vaistų vartojimo, tiek dėl natūralios ligos eigos, teigė medicinos ekspertas.

  Dar šia tema

  Kremlius pakomentavo Vokietijos gydytojų išvadas apie Navalno būklę
  Gydytojai iš Rusijos pareiškė, kad juos bando apjuodinti Navalno gydymo klausimu
  Tegai:
  Rusija, Vokietija, Angela Merkel

  Svarbiausios temos