00:23 2020 Rugsėjo 27
Tiesioginis eteris
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
    Pasaulyje
    Gauti trumpą nuorodą
    Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (359)

    Kaip pažymėjo Baltarusijos lyderis, Minskas "parodys, kas yra sankcijos", o Baltarusijos nepavyks įbauginti ribojamosiomis priemonėmis

    VILNIUS, rugpjūčio 28 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka nurodė Vyriausybei pateikti siūlymą perorientuoti visus Baltarusijos prekybos srautus iš Lietuvos uostų į kitus.

    "Štai mes ir pažiūrėsime, kaip jie gyvens. 30 procentų Lietuvos biudžeto sudaro mūsų krovinių srautai per Lietuvą. Ko dar reikia? Suįžūlėjo. Todėl pastatysime juos į vietą", — naujienų agentūra "BelTA" cituoja Baltarusijos valstybės vadovą.

    Kaip pažymėjo Lukašenka, valdžia parengs atsaką į galimas Europos Sąjungos šalių sankcijas.

    "Štai dabar mes jiems parodysime, kas yra sankcijos. Jei jie dar pasiekdavo Kiniją ir Rusiją per mus (lenkai ir lietuviai), dabar jie lėks arba per Baltijos, arba Juodąją jūrą prekiauti su Rusija ir panašiai", — sakė prezidentas.

    Pasak jo, apie prekių, kurioms Rusija įvedė embargą, transportavimą "tegul net nesvajoja".

    "Jie suįžūlėjo ir pamiršo, kas yra Baltarusija. Jie manė, kad gali mus palenkti, išgąsdinti tankais, raketomis... Pažiūrėsime, kas dar ką gąsdins", — pareiškė Baltarusijos vadovas.

    Po Baltarusijoje prasidėjusių protestų, susijusių su Baltarusijos prezidento rinkimais, Europos Sąjunga ir kai kurios kitos valstybės rinkimus pavadino "neteisėtais", o jų rezultatus "suklastotais" ir paskelbė apie pasirengimą įvesti sankcijas Minskui. Baltijos šalys, ypač Lietuva ir Lenkija, labiausiai reikalauja imtis ribojamųjų priemonių.

    Vilniuje rengiamas sankcijų sąrašas, į kurį bus įtraukta 118 asmenų, tarp jų ir pats Lukašenka.

    Pastaraisiais mėnesiais Lietuva bandė užsidirbti pasinaudodama Maskvos ir Minsko nesutarimais dėl naftos kainų, būtent į Klaipėdos uostą atkeliaudavo kroviniai su nafta, kurie vėliau geležinkeliu buvo gabenami į Baltarusijos teritoriją. Be to, kaip ne kartą pastebėjo ekspertai, Lietuvos uostai, be kita ko, gyvuoja dėl Baltarusijos tranzito, kuris atneša jiems dideles pajamas.

    Temos:
    Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (359)

    Dar šia tema

    Konservatoriai pristatė Vyriausybei "paramos planą" Baltarusijos pilietinei visuomenei
    Baltarusijos "revoliucionieriai" bėga į Lietuvą. Jie čia nėra labai laukiami
    Konservatoriai reikalauja VRM pasiaiškinti dėl delsimo skelbti sankcijas Baltarusijai
    Tegai:
    uostas, Aleksandras Lukašenka, Baltarusija

    Svarbiausios temos