05:36 2020 Rugsėjo 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1702
 • RUB92.1625
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Ji taip pat pabrėžė, kad šiuo metu JAV tebėra vienintelė Cheminio ginklo konvencijos šalis, vis dar turinti cheminį ginklą

  VILNIUS, rugpjūčio 28 — Sputnik. Rusijai kyla klausimų dėl Vašingtono biomedicininės veiklos tiek JAV teritorijoje, tiek už šalies sienų, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovės Marijos Zacharovos pranešimą.

  Trečiadienį JAV į sankcijų sąrašus įtraukė penkis Rusijos tyrimų institutus, įtardami juos dirbant su cheminiu ir biologiniu ginklu. Vienas iš jų yra 48-asis Rusijos Federacijos gynybos ministerijos centrinis tyrimų institutas, kuris kartu su Gamalėjaus centru sukūrė vakciną nuo koronaviruso.

  "Kalbant apie "kolegų" naudojamą motyvą dėl tariamo mokslo institucijų dalyvavimo cheminio ir biologinio ginklo programose, kaip visada, įrodymų nepateikiama", — sakoma Zacharovos pranešime.

  Ji priminė, kad tarybinę plėtrą cheminio ginklo srityje Rusija sustabdė, o cheminis arsenalas buvo visiškai sunaikintas griežtai kontroliuojant, ką patvirtino įgaliota tarptautinė struktūra — Cheminio ginklo draudimo organizacija (OPCW).

  Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė taip pat pabrėžė, kad šiuo metu JAV tebėra vienintelė Cheminio ginklo konvencijos šalis, vis dar turinti cheminį ginklą. Valstybės taip pat užpatentavo įvairius išradimus, susijusius su aukšto lygio cheminių kovos priemonių naudojimu.

  "Tuo pačiu metu kyla klausimų apie Vašingtono biomedicininę veiklą tiek JAV teritorijoje, tiek už šalies sienų. Nėra jokio pagrindo teigti, kad Amerikos biologinėse laboratorijose vykdoma veikla visiškai atitinka Konvencijos dėl bakteriologinių ir toksinių ginklų kūrimo, gamybos ir kaupimo nuostatas", — sakoma komentare.

  Anot Zacharovos, orientaciniai yra tie atvejai, kai JAV laboratorijos atsidūrė didelių tarptautinių skandalų centre.

  Dar šia tema

  Putinas: kol kas Baltarusijoje nėra būtinybės naudoti Rusijos pajėgas
  Baltarusija ir kova su COVID-19: apie ką Putinas kalbėjo dideliame interviu
  Tegai:
  biologinis ginklas, JAV, Rusija, Marija Zacharova

  Svarbiausios temos