10:04 2020 Spalio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1727
 • RUB92.3025
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Vokietijos užsienio reikalų ministras priminė, kad praėjusiais metais Vokietijos užsienio reikalų ministerija paskelbė persona non grata du Rusijos ambasados Berlyne darbuotojus, tariamai susijusius su Gruzijos piliečio Zelimchano Changošvilio nužudymo tyrimu

  VILNIUS, rugpjūčio 28 — Sputnik. Vokietija yra pasirengusi įvesti diplomatines sankcijas Rusijai, jei Berlynas padarys išvadą, kad Maskva slypi už Aleksejaus Navalno hospitalizacijos, sakė užsienio reikalų ministras Heikas Masas (Heiko Maas), pranešė "Reuters".

  "Kalbant apie Rusijos pasirengimą bendradarbiauti Navalno byloje, mes elgsimės taip pat, kaip ir nužudymo Tyrgartene atveju", — sakė Vokietijos užsienio reikalų ministerijos vadovas.

  Praėjusiais metais Vokietijos užsienio reikalų ministerija paskelbė persona non grata du Rusijos ambasados Berlyne darbuotojus, tariamai susijusius su Gruzijos piliečio Zelimchano Changošvilio nužudymo tyrimu.

  Angela Merkel
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  Rusijos politikas Aleksejus Navalnas buvo paguldytas į ligoninę rugpjūčio 20 dieną Omske po to, kai sunegalavo skrisdamas lėktuvu iš Tomsko į Maskvą. Jis buvo paguldytas į greitosios medicinos pagalbos ligoninę Nr. 1, regiono sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad pacientas yra reanimacijoje. Navalno atstovė spaudai Kira Jarmyš anksčiau padarė prielaidą, kad Navalnas apsinuodijo. Ligoninėje buvo pareikšta, kad apsinuodijimas yra tik viena iš galimų Navalno būklės priežasčių, pacientas gauna visą reikiamą pagalbą, tačiau yra komos būklės. 

  Remdamiesi tyrimų rezultatais, Omsko gydytojai kaip pagrindinę diagnozę įvardijo medžiagų apykaitos sutrikimus, dėl kurių staigiai sumažėjo cukraus kiekis kraujyje. Kas tai sukėlė, kol kas nėra aišku, tačiau, pasak Omsko gydytojų, Navalno kraujyje ir šlapime nuodų nerasta

  Šeštadienį jis buvo pervežtas į Berlyno "Šaritė" kliniką.

  Kaip pirmadienį pranešė "Šaritė", gydytojai išsiaiškino, kad Aleksejus Navalnas apsinuodijo cholinesterazės inhibitorių grupės substancija, konkreti medžiaga nėra žinoma, atliekami papildomi tyrimai. Tinklaraštininkas vis dar yra komos būsenos. Jo būklė vertinama kaip sunki, tačiau rimtos grėsmės jo gyvybei nėra.

  Kaip RIA Novosti pranešė Pirogovo centro anesteziologijos ir reanimacijos skyriaus viršininkas Borisas Teplychas, Navalno apsinuodijimo versiją svarstė Rusijos gydytojai jau pirmą dieną, tačiau to nepatvirtino. Anot Teplycho, kalbama apie klinikinius duomenis, o ne apie pačią medžiagą, kurios dar nerasta.

  Kalbėdamas apie Navalnui paskirtą atropiną, Teplychas pažymėjo, kad šio preparato injekcijos jam buvo paskirtos Omske nuo pirmosios priėmimo minutės, o vėliau buvo svarstomas jo pakartotinio įvedimo poreikis. Be to, tokios cheminės reakcijos organizme buvimas yra įmanomas tiek dėl kitų vaistų vartojimo, tiek dėl natūralios ligos eigos, teigė medicinos ekspertas. 

  Dar šia tema

  "Reikia palaikyti dialogą su Rusija": Merkel įvertino situacijos su Navalnu poveikį
  Zacharova atsakė į EK pareiškimą, kuriame TSRS buvo palyginta su nacistine Vokietija
  Tegai:
  sankcijos, Rusija, Vokietija

  Svarbiausios temos