09:02 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Gydytojų teigimu, galvos skausmus gali išprovokuoti daugybė veiksnių, tokių kaip nesubalansuota mityba, alkoholio vartojimas, prasta miego kokybė

  VILNIUS, rugpjūčio 30 — Sputnik. Rusijos gydytojai Sergejus Agapkinas ir Andrejus Reutovas kanalo "Rossija 1" eteryje pasakojo apie netikėtas galvos skausmo priežastis.

  Alkoholio vartojimas gali išprovokuoti skausmingus pojūčius. Pavyzdžiui, raudonajame vyne yra daug taninų, kurie netiesiogiai gali sukelti galvos skausmą.

  Be to, etanolis turi vazodilatacinį poveikį, hipotenzija sergantiems pacientams jis dar labiau sumažina kraujospūdį, hipertenzija sergantiems pacientams kurį laiką sumažėja, o po to smarkiai padidėja.

  Kita priežastis — perdirbtos raudonos mėsos, tokios kaip dešros vartojimas. Spalvai stabilizuoti į dešras dedama nitratų, kurie organizme virsta nitritais ir plečia kraujagysles, taip pat sukelia kitas reakcijas.

  Nepakankamas arba negilus miegas taip pat gali išprovokuoti galvos skausmą.

  Smegenų limfinė sistema normaliai funkcionuoja tik naktį. Jei jis nesusitvarko su užduotimi "išvalyti" nuodingas medžiagas, skausmas gali pradėti varginti žmogų nuo pat pabudimo momento.

  Neteisingos mitybos rėžimo nesilaikymas taip pat gali turėti įtakos galvos skausmo atsiradimui. Pavyzdžiui, jei žmogus yra įpratęs valgyti dažnai ir staiga praleidžia valgymą, gliukozės kiekis kraujyje kardinaliai pasikeičia, o tai gali sukelti nemalonų jausmą.

  Dar šia tema

  Emocinės paramos linija Lietuvoje sulaukė beveik 5000 skambučių
  Įvardytas paprastas būdas insulto ir vėžio rizikai sumažinti
  Tegai:
  sveika mityba, mityba, alkoholis, sveikata

  Svarbiausios temos