07:07 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1787
 • RUB89.9825
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Prancūzijos gynybos ministerijos vadovas pranešė, kad aukšto rango pareigūno atžvilgiu pradėta teisinė procedūra

  VILNIUS, rugpjūčio 30 — Sputnik. Prancūzijos gynybos ministerijos vadovė Florence Parley pareiškė, kad pradėtas tyrimas Prancūzijos karininko, kuris įtariamas slaptų dokumentų perdavimu Rusijos specialiosioms tarnyboms, atžvilgiu, praneša RIA Novosti.

  Kaip praneša radijas "Europe 1", kariui pateikti  kaltinimai valstybės išdavyste Rusijos naudai.

  "Galiu patvirtinti, kad aukšto rango pareigūno atžvilgiu pradėta teisinė procedūra dėl žalos saugumui", — radijo stoties eteryje pasakė ministrė.

  Išvakarėse kilo šnipų skandalas dėl incidento Norvegijoje. Rugpjūčio viduryje Policijos saugumo tarnyba (PST) pranešė sulaikiusi 50-metį vyrą, kuris įtariamas valstybės paslapties perdavimu "Rusijos žvalgybos pareigūnui".

  Jis kaltinamas informacijos, kuri "gali pakenkti pagrindiniams Norvegijos interesams", teikimu užsienio valstybei. Dėl šio kaltinimo vyrui gresia laisvės atėmimas iki 15 metų.

  Po to Norvegijos pusė paskelbė vieną iš Rusijos ambasados ​​Osle darbuotojų persona non grata, dėl ko tas buvo priverstas palikti šalį. Maskva į tai sureagavo simetriškai ir išsiuntė vieną iš vyresnių Norvegijos ambasados ​​Rusijoje diplomatų.

  Anksčiau panaši situacija susiklostė Rusijos ir Austrijos santykiuose. Diplomatai išsiunčiami pagal Vienos diplomatinių santykių konvenciją (1961), leidžiančią priimančiajai valstybei bet kurį diplomatinį personalą paskelbti persona non grata, nenurodant priežasčių.

  Tegai:
  Prancūzija, Rusija, šnipinėjimas

  Svarbiausios temos