22:42 2020 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (321)

  Pažymima, kad teisėsaugos pareigūnai buvo apsivilkę civiliais drabužiais, keli žmonės buvo įvesti į autobusus be numerių, kurie po to išvažiavo

  VILNIUS, rugpjūčio 30 — Sputnik. Minsko centre, Nezavisimosti (Nepriklausomybės) prospekte, kilo susirėmimas tarp nesankcionuoto mitingo dalyvių ir saugumo pajėgų, iš įvykio vietos pranešė RIA Novosti korespondentas.

  Incidentas įvyko netoli KGB pastato. Pažymima, kad teisėsaugos pareigūnai buvo apsivilkę civiliais drabužiais, keli žmonės buvo įvesti į autobusus be numerių, kurie po to išvažiavo.

  Taip pat žinoma, kad OMON užblokavo minią protestuotojų Nepriklausomybės prospekte. Kaip patikslino agentūros korespondentas, kol kas nei protestuotojai, nei saugumo pajėgos nebando judėti pirmyn.

  Netoliese stovi transporto priemonės įtariamiesiems ir kaltinamiesiems gabenti, iš vieno iš jų išėjo medikas ir neštuvais išnešė žmogų, kuris, įtariamas, pasijoto blogai.

  Baltarusijos sostinėje įėjimui ir išėjimui uždarytos keturios centrinės metro stotys.

  Padėtis Baltarusijoje

  Po rugpjūčio 9 dienos Baltarusijos prezidento rinkimų visoje šalyje prasidėjo protestai.

  Oficialiais duomenimis, rinkimus laimėjo Lukašenka: CRK skelbia, kad jis surinko 80,1 procento balsų. Svetlaną Tichanovskają palaikanti opozicija nesutiko su rinkimų rezultatais.

  Pirmosiomis dienomis saugumo pajėgos slopino veiksmus, naudodamos ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas prieš protestuotojus. Vėliau teisėsaugos institucijos nustojo išsklaidyti mitingus.

  Oficialiais duomenimis, per pirmąsias dienas buvo sulaikyta per 6,7 tūkst. žmonių. Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, riaušių metu buvo sužeista šimtai žmonių, tarp jų per 120 teisėsaugos pareigūnų, trys žmonės žuvo.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (321)
  Tegai:
  protestai, Minskas, Baltarusija

  Svarbiausios temos