20:34 2020 Rugsėjo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pirmą kartą Putinas ir Trampas telefonu kalbėjosi 2016 metų lapkritį. Pokalbio metu šalys susitarė dėl aktyvaus bendradarbiavimo normalizuojant Rusijos ir JAV santykius

  VILNIUS, rugpjūčio 31 — Sputnik. Kremlius paneigė informaciją apie tariamai praleistą Rusijos prezidento Vladimiro Putino skambutį JAV vadovui Donaldui Trampui: tai yra techniškai neįmanoma, RIA Novosti sakė Rusijos lyderio spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas.

  "Ne. Praleisti skambučio, dėl kurio susitarta iš anksto, yra techniškai neįmanoma", — RIA Novosti sakė Peskovas, komentuodamas buvusio Terezos Mei (Theresa May) administracijos vadovo Niko Timočio (Nick Timothy) žodžius apie tai, kad prieš keletą metų Donaldas Trampas "praleido" Putino skambutį ir buvo labai nepatenkintas.

  Timotis sakė, kad 2017 metais per oficialų susitikimą su Didžiosios Britanijos delegacija Baltuosiuose rūmuose kažkas užsiminė, jog Putinas neseniai paskambino Amerikos lyderiui, po to Trampas ėmė skųstis savo buvusiu patarėju nacionalinio saugumo klausimais Maiklu Flinu (Michael Flynn), kad neinformavo jo apie Putino skambutį. Anot buvusio pareigūno, po to Trampas sušuko: "Jei Putinas nori kalbėti, tiesiog sujunk mane su juo".

  Pirmą kartą Putinas ir Trampas telefonu kalbėjosi 2016 metų lapkritį. Pokalbio metu šalys susitarė dėl aktyvaus bendradarbiavimo normalizuojant Rusijos ir JAV santykius. Pirmasis asmeninis abiejų šalių vadovų susitikimas įvyko 2017 metų liepos 7 dieną Hamburge (Vokietijoje) vykusiame G20 aukščiausiojo lygio susitikime.

  Išėjęs į pensiją generolas leitenantas Maiklas Flinas nuo 2017 metų sausio 20 iki vasario 13 dienos buvo šalies prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais.

  Flinas atsistatydino po įtarimų, kad jis nevisiškai atskleidė savo pokalbių su Rusijos ambasadoriumi JAV Sergejumi Kisliaku turinį. Žiniasklaida, cituodama žvalgybos agentūras, tvirtino, kad Donaldo Trampo bendražygis su diplomatu aptarė galimą JAV sankcijų Rusijai panaikinimą. Pats patarėjas tai neigė. Kremlius teigė, kad Flinas ir Kisliakas kalbėjosi, tačiau pokalbio turinys buvo perteiktas neteisingai.

  Remiantis žiniasklaidos pranešimais, Flinas taip pat yra kaltinamasis tiriant "Rusijos kišimąsi į rinkimus" ir "Trampo ryšius su Rusija" — tokių ryšių buvimą neigia tiek Baltieji rūmai, tiek Kremlius. 

  Dar šia tema

  Trampas paaiškino, kodėl JAV tenka pirkti naftą iš Rusijos
  Trampas apkaltino Kongreso narius slaptų duomenų nutekinimu
  Tegai:
  Donaldas Trampas, Vladimiras Putinas, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos