00:21 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos ambasada JAV antradienį pranešė, kad mano, jog JAV kariuomenės pratybos prie Rusijos sienų, Estijoje, vyksiančios rugsėjo 1–10 dienomis, naudojant kelias raketų paleidimo sistemas, yra provokuojamos ir pavojingos

  VILNIUS, rugsėjo 1 — Sputnik. JAV ambasada Taline paskelbė, kad rugsėjo 1 dieną, bendradarbiaujant su Estijos gynybos pajėgomis, bus pradėtos "Rail Gunner Rush" operacijos pratybos, praneša RIA Novosti.

  "41-oji JAV armijos lauko artilerijos brigada Europoje dislokuos daugkartinio paleidimo raketos sistemos akumuliatorių Estijos gynybos pajėgų centriniame poligone, Tapoje. Rugsėjo 1–10 dienomis apie 70 karių iš 6-ojo lauko artilerijos pulko 1-ojo bataliono 41-osios brigados vykdys pratybas su Estijos gynybos pajėgų 1-osios pėstininkų brigados nariais, kurie parodys tvirtą dvišalę JAV ir Estijos partnerystę bei patikrins brigados pasirengimą ir dislokavimo galimybes, taip pat sąveiką su NATO sąjungininkais", — pranešė ambasada.

  Amerikos diplomatinė atstovybė pažymi, kad tai yra pirmosios pratybos su tiesioginiu šaudymu, kurias surengė 41-oji JAV armijos lauko artilerijos brigada už savo bazės Grafenvorte, Vokietijoje. Brigada yra vienintelis JAV artilerijos palaikymo padalinys Europoje, teikiantis strateginį, operacinį ir taktinį šaudymą bei paramą visai JAV vadovybei Europoje.

  Rusijos ambasada JAV antradienį pranešė, kad mano, jog JAV kariuomenės pratybos prie Rusijos sienų, Estijoje, vyksiančios rugsėjo 1–10 dienomis, naudojant kelias raketų paleidimo sistemas, yra provokuojamos ir pavojingos.

  NATO pajėgos Baltijos šalyse
  © Sputnik /
  NATO pajėgos Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  Baltarusijoje, netoli Lietuvos ir Lenkijos sienų, prasidėjo kompleksinės pratybos
  Rusija mano, kad JAV veiksmai per pratybas Estijoje yra labai pavojingi
  Tegai:
  Rusija, pratybos, Estija, JAV

  Svarbiausios temos