05:54 2020 Rugsėjo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1740
 • RUB89.1500
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (334)

  Rusijos senatorių teigimu, buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidentus neišlaikė politinės nepriklausomybės ir demokratinių principų laikymosi testo

  VILNIUS, rugsėjo 2 — Sputnik. Rusijos senatoriai komentare leidiniui "RBC" įvertino buvusios kandidatės į Baltarusijos prezidentus Svetlanos Tichanovskajos žodžius apie Krymo statusą.

  Krymas
  © Sputnik / Константин Михальчевский

  Anksčiau interviu Lietuvos portalui ji pareiškė, kad Krymo prisijungimas prie Rusijos neva prieštarauja tarptautinėms normoms. Krymas, pasak Tichanovskajos, teisiškai priklauso Ukrainai, tačiau iš tikrųjų jis yra Rusijos.

  Tichanovskaja, pasak Sergejaus Cekovo, pasieks sėkmę politinėje arenoje kaip žmogus, bandantis atsisėsti ant dviejų kėdžių. Taip pat senatorius pabrėžė, kad ji, kaip Baltarusijos pilietė, turėtų suprasti, kad Krymas yra de jure ir de facto Rusijos, ir kad "Krymas Ukrainos sudėtyje atsidūrė neteisingai". Be to, senatorius pabrėžė, kad Krymo gyventojai visada siekė būti Rusijoje.

  Kita senatorė Olga Kovitidi mano, kad Tichanovskaja gudrauja. Ji tai paaiškino tuo, kad buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidentus nori dviprasmišku požiūriu užmaskuoti savo tikrąją politinę orientaciją.

  Kovitidi pabrėžė, kad ne Krymo klausimas lemia visuomenės susiskaldymą Baltarusijoje, o Baltarusijos vidaus problemos, kurias, pasak senatorės, "transatlantiniai "spalvotųjų revoliucijų" režisieriai perkėlė į užsienio politikos plotmę".

  Be to, senatorė pažymėjo, kad Krymo prisijungimo teisėtumo klausimas tebėra politinės nepriklausomybės ir demokratinių principų laikymosi išbandymas politikams. Jos nuomone, Tichanovskaja nesugebėjo išlaikyti šio testo.

  Krymas tapo Rusijos regionu po referendumo, įvykusio 2014 metų kovo mėn. Rusijos valdžia ne kartą pabrėžė, kad jis atitiko JT Chartiją ir tarptautinės teisės normas.

  Baltarusijoje protesto akcijos vyksta nuo rugpjūčio 9 d., nes akcijų dalyviai nepripažįsta šalies prezidento rinkimų rezultatų. Juose, anot Centrinės rinkimų komisijos, laimėjo Aleksandras Lukašenka su 80,1 proc. balsų. Svetlana Tichanovskaja surinko 10,12 proc. Opozicija nepripažino rinkimų rezultatų ir paskelbė apie valdžios perdavimo koordinacinės tarybos sukūrimą. Tichanovskaja šiuo metu yra Lietuvoje; čia ji atvyko po preliminarių rinkimų rezultatų paskelbimo.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (334)
  Tegai:
  Krymas, Rusija, Baltarusija, Svetlana Tichanovskaja

  Svarbiausios temos