16:24 2020 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Šalia Rusijos prieštankinio komplekso "Hermes" amerikiečių prieštankinis kompleksas "Javelin" atrodo visiškai pasenęs, mano JAV apžvalgininkas

  VILNIUS, rugsėjo 2 — Sputnik. Perspektyvus Rusijos prieštankinis kompleksas "Hermes" gali tapti Vakarų tankų "žudiku". Tokią nuomonę straipsnyje leidiniui "The National Interest" išsakė amerikiečių publicistas Piteris Sučiu (Peter Suchu).

  Prietaisų gamybos konstravimo biuro toliašaudis nuotolinio valdymo ginklų raketų kompleksas "Hermes" buvo pristatytas forume "Armija-2020".

  Autorius atkreipia dėmesį į tai, kad kompleksas aprūpintas ilgojo nuotolio viršgarsinėmis raketomis, galinčiomis beveik šimto procentų garantija sunaikinti vakarietišką tanką. Naujieji šaudmenys gali skristi greičiu, daugiau nei keturis kartus didesniu už garso greitį. Pasak publicisto, jie gali užimti specialią nišą tarp didelio tikslumo šaudmenų ir priešlėktuvinių sistemų.

  "Hermes" turi kompaktišką kovinį modulį su paleidimo įrenginiais šešioms raketoms, ir skirtas šauti salvėmis išart į šešis taikinius vienu metu. Kiekvienos raketos kovinė galvutė yra skeveldrinė-smūginė, joje yra dvidešimt kilogramų trotilo. "Hermes" šaudymo nuotolis siekia iki šimto kilometrų.

  "Hermes" gali būti naudojamas prieš priešo šarvuotąsias transporto priemones, vadų ar štabo transporto priemones, ryšių centrus, sandėlius. Kovinis modulis įrengiamas ant bet kurios važiuoklės, įskaitant šarvuotąsias transporto priemones. Apžvalgininkas mano, kad tai greičiausiai suteiks pranašumo esamoms platformoms. Kompleksas, turintis autonominę "iššauk ir pamiršk" sistemą, taip pat sugeba smogti taikiniams, kai jis valdomas iš nepilotuojamo skraidymo aparato ir jūroje esančių platformų.

  "Hermes" sudėtyje yra keli nepilotuojami orlaiviai, skirti žvalgybai ir nutaikymui, kurie užtikrina taikinio aptikimą ir apšvietimą.

  Publicistas padarė išvadą, kad kompleksas gali tapti proveržiu prieštankinių ginklų srityje. Šalia "Hermes" amerikiečių prieštankinis kompleksas "Javelin" atrodo visiškai pasenęs.

  Dar šia tema

  "Forbes" žurnalistas susižavėjo Rusijos ekipuote "Ratnik"
  Staigus smūgis nesuveiks: "Prometėjaus" sistema Baltijos šalyse "pamatys" viską
  "Be triukšmo ir dulkių": Rusija turi naują ginklą kovai su tankais
  Tegai:
  ginklai, tankai, Rusija

  Svarbiausios temos