20:51 2020 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Vokietijos ministrų kabinetas pranešė, kad informuos Europos Sąjungą ir NATO apie Navalno tyrimų rezultatus, kad aptartų "bendrą reakciją"

  VILNIUS, rugsėjo 2 — Sputnik. Bundesvero laboratorijos specialistai pareiškė, kad Aleksejus Navalnas apnuodytas "Novičiok" grupės nervus paralyžiuojančiu preparatu.

  Vokietijos ministrų kabinetas pranešė, kad informuos Europos Sąjungą ir NATO apie Navalno tyrimų rezultatus, kad aptartų "bendrą reakciją".

  Be to, jie planuoja susisiekti su Cheminio ginklo uždraudimo organizacija.

  Vokietijos užsienio reikalų ministerijos fojė Berlyne
  © Sputnik / Игорь Зарембо

  Savo ruožtu, kaip sakė Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas, Berlynas neinformavo Maskvos apie savo išvadas dėl Aleksejaus Navalno "apnuodijimo" "Novičiok", Rusija tokių duomenų neturi.

  "Ne", — sakė Peskovas, atsakydamas į RIA Novosti klausimą, ar Berlynas informavo Rusiją apie savo išvadas dėl Navalno "apnuodijimo" "Novičiok" ir ar Rusijos Federacija turi tokių duomenų.

  Rusijos politikas Aleksejus Navalnas buvo paguldytas į ligoninę rugpjūčio 20 dieną Omske po to, kai sunegalavo skrisdamas lėktuvu iš Tomsko į Maskvą. Jis buvo paguldytas į greitosios medicinos pagalbos ligoninę Nr. 1, regiono sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad pacientas yra reanimacijoje.

  Navalno atstovė spaudai Kira Jarmyš anksčiau padarė prielaidą, kad Navalnas apsinuodijo. Ligoninėje buvo pareikšta, kad apsinuodijimas yra tik viena iš galimų Navalno būklės priežasčių, pacientas gauna visą reikiamą pagalbą, tačiau yra komos būklės. 

  Remdamiesi tyrimų rezultatais, Omsko gydytojai kaip pagrindinę diagnozę įvardijo medžiagų apykaitos sutrikimus, dėl kurių staigiai sumažėjo cukraus kiekis kraujyje. Kas tai sukėlė, kol kas nėra aišku, tačiau, pasak Omsko gydytojų, Navalno kraujyje ir šlapime nuodų nerasta.

  Vėliau jis buvo pervežtas į Berlyno "Šaritė" kliniką.

  Dar šia tema

  Vokietijoje Navalnui suteiktas "kanclerio svečio" statusas
  Medicinos ekspertas įvertino Berlyno klinikos pareiškimą apie Navalną
  "Reikia palaikyti dialogą su Rusija": Merkel įvertino situacijos su Navalnu poveikį
  Merkel ragina nesieti "Nord Stream-2" su Navalno byla
  Tegai:
  Aleksejus Navalnas

  Svarbiausios temos