06:54 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1787
 • RUB89.9825
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (330)

  Anksčiau buvo skelbiama, kad JAV gali taikyti papildomas sankcijas Rusijai, jei Maskva panaudos jėgą įsikišdama į situaciją Baltarusijoje

  VILNIUS, rugsėjo 3 — Sputnik. Rusijos ir JAV santykiai pablogės, jei Maskva jėga įsikiš į padėtį Baltarusijoje, sakė valstybės sekretoriaus pavaduotojas Europos ir Eurazijos reikalams Džordžas Kentas (George Kent).

  "Mes perdavėme savo poziciją Rusijai per derybas, vykusias Vašingtone, Maskvoje ir Vienoje. Jei jie mano, kad JAV ir Rusijos santykiai per pastaruosius ketverius metus buvo sunkūs, jie gali dar labiau pablogėti", — cituoja diplomatą RIA Novosti.

  Kentas pridūrė, kad dabartinė situacija Baltarusijoje yra ne "geopolitinė konkurencija tarp Rytų ir Vakarų ar JAV su Rusija", o problema, kurią privalo išspręsti respublikos valdžia ir piliečiai. Pasak jo, Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO) gali tapti jų "natūraliu tarpininku".

  Anksčiau žiniasklaida pranešė, kad JAV gali taikyti papildomas sankcijas Rusijai, jei Maskva panaudos jėgą įsikišdama į situaciją Baltarusijoje.

  Padėtis Baltarusijoje

  Rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vyko rinkimai, kuriuose, oficialiais CRK duomenimis, šeštą kartą laimėjo dabartinis prezidentas Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. Jo pagrindinė varžovė Svetlana Tichanovskaja surinko 10,12 proc.

  Opozicija atsisakė pripažinti balsavimo rezultatus ir paskelbė apie valdžios perdavimo koordinacinės tarybos sukūrimą. Pati Tichanovskaja paliko šalį ir išvyko į Lietuvą.

  Paskelbus rezultatus, prasidėjo masinės protesto akcijos, kurias iš pradžių griežtai slopino saugumo pajėgos. Pirmosiomis dienomis specialios pajėgos prieš demonstrantus naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas ir gumines kulkas. Vėliau teisėsaugos pareigūnai nustojo naudoti jėgą.

  Baltarusijos Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, per protestus buvo sulaikyta per 6700 žmonių, šimtai žmonių buvo sužeisti, tarp jų mažiausiai 120 saugumo pareigūnų. Sveikatos apsaugos ministerija pranešė apie tris mirties atvejus.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (330)

  Dar šia tema

  Lavrovas ES ir NATO pareiškimus Baltarusijos atžvilgiu pavadino destruktyviais
  Lavrovas pareiškė apie du šimtus Ukrainos ekstremistų Baltarusijoje
  Nuomonė: Baltijos šalyse yra pakankamai prieštaravimų dėl Baltarusijos
  Tegai:
  Baltarusija, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos